Avast Free iyi midir?

Metehan Efe

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarıma antivirüs kuracağım. Avast Free antivirüs nasıldır. Bilgisayarıma illet olur mu, sistemim yavaşlar mı?
Sistemim:
İşlemci: Intel Core i3 1115G4.
RAM: 8 GB.
Hard disk: SSD.

Bence dikkatli indirmeler vs yaparsan hiç bi antivirüse gerek kalmaz. Ben bazen Malwarebyte (Umarım doğru yazmışımdır) indirip taratıp tekrar kaldırıyorum bilgisayardan.

Arkadaşlar bilgisayarıma antivirüs kuracağım. Avast Free antivirüs nasıldır. Bilgisayarıma illet olur mu, sistemim yavaşlar mı?
Sistemim:
İşlemci: Intel Core i3 1115G4.
RAM: 8 GB.
Hard disk: SSD.

Bugün aşağıda ki sisteme kurduğum da kurulma aşamasın da kasmıştı, kurduktan sonra tarama yaptım ve bilgisayar da malware olduğu halde bulamadı (bknz) kaldırırken ise Avast kaldırma aracını kullanın. Çok fazla kalıntısı kalıyor ve arkada çalışıyor. Ben zor kurtuldum fakat bu sizin de kurtulamayacağınız anlamına gelmez.

Emsisoft Emergency Kit kullanarak tarattığım da ise üstte belirttiğim bknz adlı linkte ki virüsü buldu, Avast yerine Emsisoft emergency kit, Malwarebytes, Kaspersky veya Avira kullanabilirsiniz.

Tekrar söyleyeyim indirdikten sonra kurtuluşunuz yok Kaldırma aracını kullanmadığınız sürece daha sonra Denetim Masası'ndan silip sorun çıkartmayın bilgisayarınıza boş yere.

Sistem:
  • NVIDIA GeForce 820M
  • Intel HD Graphics 5500
  • 4 GB 1666MHz RAM
  • WDC 500GB HDD

Yeni konular

Geri
Yukarı