Avrupa turu için internet tavsiyesi

Makaleler
9
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 10750H || GTX 1660 Ti 6 GB Mobile || 2x16 GB RAM || 512 GB NVMe M.2 SSD || 1080p 144 Hz IPS Panel || Windows 11-macOS Big Sur || Acer Nitro 5 AN515-55 2020 ||
Meslek
Öğrenci
Birkaç hafta içinde bir Avrupa turuna çıkmayı düşünüyorum. Türkiye'deki operatörler günlük ve absürt rakamlar çıkarmakta. İhtiyacım sadece çeviri ve navigasyon için kullanacağım 3-5 GB internet. Havaalanında indiğim anda aktif olacak şekilde nasıl bir yol izlemeliyim? İnternet üzerinden değil varınca almak daha mantıklı olur mu?

Geçen sene Enjoyesim kullanmıştım. Çok araştırma yapmamıştım ama daha ucuzunu da görmemiştim.

Bu arada nereye gitmeyi planlıyorsunuz? Balkanlar değil de Kuzey veya Batı tarafına gidiyorsanız kolay kolay internet derdiniz olmaz. Ne olur ne olmaz deyip düşük bir paket alıp yolunuza bakabilirsiniz. Dağın başına bile ücretsiz WiFi koyuyor adamlar.

Son düzenleme:
Geçen sene Enjoyesim kullanmıştım. Çok araştırma yapmamıştım ama daha ucuzunu da görmemiştim.

Bu arada nereye gitmeyi planlıyorsunuz? Balkanlar değil de Kuzey veya Batı tarafına gidiyorsanız kolay kolay internet derdiniz olmaz. Ne olur ne olmaz deyip düşük bir paket alıp yolunuza bakabilirsiniz. Dağın başına bile ücretsiz WiFi koyuyor adamlar.
Benelux hocam.

Sayenizde yeni bir bilgi öğrendim. Belçika, Hollanda ve Lüksemburg; Benelux olarak geçiyormuş. :D O bölgeye hiç gitmediğim için bir şey diyemeyeceğim de WiFi sıkıntısı çekeceğinizi sanmıyorum. Satın alım yapmayı planladığınız esim uygulamasını indirirsiniz. Bakarsınız internet sıkıntısı çekiyorsunuz, o zaman alırsınız. Şöyle diyeyim, İspanya ve İsviçre'de dağın başındaki köylerde bile tüm sokaklarda ücretsiz WiFi gördüm. Boş yere paranızı harcamayın yani bence. :D İki öğün yemek parası gitmesin.

Ha bu arada hiç denemedim ama orada bir sağlayıcıya gidip pasaportla sim kart alıp alamayacağınızı sorabilirsiniz. Sorarsanız bana da haber edin de cebimde bilgisi dursun. :D Daha uygun fiyata daha fazla GB olur.

otellerde ücretsiz wifi var. onun dışında uygulamaların mobil veri kullanımını kısıtlayıp haftalık 1 gb telekomun paketi translate ve navigasyon için yeterli gelecektir. 2 hafta önce benelux turu(8 gün) yapmış biri olarak konuşuyorum. turistik açıdan ünlü olan çoğu yerde free wifilere denk geliyorsunuz zaten.

otellerde ücretsiz wifi var. onun dışında uygulamaların mobil veri kullanımını kısıtlayıp haftalık 1 gb telekomun paketi translate ve navigasyon için yeterli gelecektir. 2 hafta önce benelux turu(8 gün) yapmış biri olarak konuşuyorum. turistik açıdan ünlü olan çoğu yerde free wifilere denk geliyorsunuz zaten.
Hocam konu dışı olacak ama özellikle Paris ve Amsterdam'da ulaşım paketi aldınız mı? Ulaşım için tavsiyeniz ne olur?

Hocam konu dışı olacak ama özellikle Paris ve Amsterdam'da ulaşım paketi aldınız mı? Ulaşım için tavsiyeniz ne olur?
turla gittiğim için amsterdamda almadım. pariste alabilirsiniz. bir iki günlük paristeyseniz navigo easy alın günlük doldurun. daha uzun süre kalacaksanız navigo decouverte pass olanı var, gittiğinizde bir vesikalık da götürün üstüne yapıştırmanız lazım haftalık alacaksanız.

turla gittiğim için amsterdamda almadım. pariste alabilirsiniz. bir iki günlük paristeyseniz navigo easy alın günlük doldurun. daha uzun süre kalacaksanız navigo decouverte pass olanı var, gittiğinizde bir vesikalık da götürün üstüne yapıştırmanız lazım haftalık alacaksanız.
Günlük doldurma normal fiyattan mı? 2 gün muhtemelen belki 3 tam detaya bakamadım.

gideceğiniz yerlere bağlı. 5 zone da dahil olsun diyorsanız günlük 20.6 euro. haftalık olanı 5 zone da dahil 30.75 euro. ikisinde de kart parası var 2 euro olması lazım. haftalık olanı pazartesi başlıyor pazar bitiyor,çarşamba da alsanız pazar bitiyor yani. bir de cuma günü gittiniz diyelim 3 gün kalacaksınız, normalde haftalık daha mantıklı duruyor 3 günlük kullansanız bile ama alamıyorsunuz. haftalık alacaksanız en geç o haftanın perşembe günü almanız lazım. cuma günü artık diğer hafta için alabiliyorsunuz haftalık bileti.

Geri
Yukarı