Çözüldü Aygıt Yöneticisi "bilinmeyen aygıt" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ahmet Budaklı

Hectopat
Bugün internetten aldığım hazır sistem geldi Windows kurdum güncellemelerini yaptım ama aygıt yöneticisinde bunlarda ünlem var sorun nedir?

Anakart: ASUS Prime H610M-K D4.

Ekran kartı: RX 6600.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    29,7 KB · Görüntüleme: 101
Çözüm
Aygıt Yöneticisi altından sürücü güncelleme özelliği artık çalışmıyor. Windows Update ile sürücülerin bir kısmı gelir. Gelmeyenler için ise elle indirip kuracak. Onun için de Donanmım Kimliği bilgisi gerekli:

Yanlış bilgi
Bugün internetten aldığım hazır sistem geldi Windows kurdum güncellemelerini yaptım ama aygıt yöneticisinde bunlarda ünlem var sorun nedir?

Bunlar sürücüsü güncel olmayanlar. Arkadaşın dediği gibi sürücü sekmesinden güncellemen gerekiyor.

Artı -1 Eksi
Aygıt Yöneticisi altından sürücü güncelleme özelliği artık çalışmıyor. Windows Update ile sürücülerin bir kısmı gelir. Gelmeyenler için ise elle indirip kuracak. Onun için de Donanmım Kimliği bilgisi gerekli:

Çözüm

Ekran kartınız mı gözükmüyor? PCI slotlarında başka cihazınız var mı ses kartı vb. gibi?

Neden artık çalışmıyor peki? Kaldırıldı mı?

Kimliğe göre ASUS olarak gözüküyor.

Aşağıdaki Intel Chipset sürücüsünü kurun.

https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/...Con_ADL_SZ_TSD_W11_64_V22042620_20220414R.zip
İşe yaramadı

Teşekkürler hallettim sonunda

Son düzenleme:

Geri
Yukarı