Aynı koda sahip RAM'de sıkıntı çıkma ihtimali var mı?

Berkay İçöz

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhabalar. Kingston'ın HyperX Fury 3000 MHz 8 GB'lık modelini kullanıyordum. Kodu: "HX430C15FB3/8" Yetmediğinden aynından bir tane daha sipariş ettim. Aynı koda sahip. Sorun çıkma ihtimali var mıdır? Varsa nedir? Bir danışmak istedim sizlere.

Elektronik esyada yeni de alsaniz her zaman arizali cikma ihtimali var. Biraz sans isi. Tabii iki yil garantiniz var. Urun saglamsa elinizdeki ile birlikte sikinti olmadan Dual Channel olarak kullanabilirsiniz. Iyi gunlerde kullanin.
Arkadaş bozuk çıkma ihtimalini sormuyor, uyumsuzluk çıkma ihtimalini soruyor. Firmalar aynı kutudan çıkmayan iki belleğin birlikte sorunsuz çalışma garantisini vermiyor ama %99 ihtimal ile çalışıyor. Ben hiç rast gelmedim çalışmayanına.

Arkadaş bozuk çıkma ihtimalini sormuyor, uyumsuzluk çıkma ihtimalini soruyor. Firmalar aynı kutudan çıkmayan iki belleğin birlikte sorunsuz çalışma garantisini vermiyor ama %99 ihtimal ile çalışıyor. Ben hiç rast gelmedim çalışmayanına.
Sadece ilk cumleyi okumayin. Yazdigim metnin tamamini okuyun.

Merhabalar. Kingston'ın HyperX Fury 3000 MHz 8 GB'lık modelini kullanıyordum. Kodu: "HX430C15FB3/8" Yetmediğinden aynından bir tane daha sipariş ettim. Aynı koda sahip. Sorun çıkma ihtimali var mıdır? Varsa nedir? Bir danışmak istedim sizlere.
Çok ufakta olsa sıkıntı çıkma şansı var ama çıkacağını sanmıyorum. Bende 2 adet Corsair Vengeance LPX var, ikisini de ayrı ayrı satın aldım. CPU-Z'den baktığımda iki RAM'in de bütün değerleri aynı ama birinde Micron kullanılırken diğerinde Samsung kullanılmış. Umarım ilerde bir sorun yaşamam bu yüzden. İşini garantiye almak istiyorsan 2X8 şeklinde kutulu almak gerek.

Sadece ilk cumleyi okumayin. Yazdigim metnin tamamini okuyun.
Yazdığınızı okudum zaten. İki satırlık şeyi okumaya üşenmem herhalde. 😂 Ayrıca ürün sağlamsa kullanırsınız diye bir garanti yok, bunun garantisini firmalar bile vermiyor. Genelde çalışıyor ama olur da çalışmayacağı tutar. Garanti vermek doğru değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazdığınızı okudum zaten. İki satırlık şeyi okumaya üşenmem herhalde. 😂 Ayrıca ürün sağlamsa kullanırsınız diye bir garanti yok, bunun garantisini firmalar bile vermiyor. Genelde çalışıyor ama olur da çalışmayacağı tutar. Garanti vermek doğru değil.
"Ben hiç rast gelmedim çalışmayanına. " yazmissiniz. Baska bir sey yazmayacagim. Polemik yaratmaya calismayin.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı