AYT Kimya ve Biyoloji'nin kolay konuları nelerdir?

Ugucema

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba, sınava 140 gün kaldı, AYT fen kısmına daha başlamadım. Şubat ortası gibi bitecek konularım sayısalda en kötü 250 bin gibi bir sıralama istiyorum. AYT matematikte konulara hakimim soru pratiğim yok. Fiziğide seviyorum ve anlıyorum ama kimya ile biyoloji yok bende. Olabildiğince matematik ve fizik kısmını yüksek tutup kimya ile biyolojiden kolay ve ezbere dayalı temel gerektirmeyen konuları halletmeyi düşünüyorum. Biyolojiden sistemler, popilasyon ve fotosentez konularını belirledim ama kimyada ne yapacağım bilmiyorum. AYT matematikte en kötü 20 fizikte 8 kimya ile biyolojiden toplam 10 net yapsam yeter. TYT şu an 60 civarında. 27-28 Türkçe 11 sosyal 18-22 arası fende 5 civarında üç aşağı beş yukarı böyle geliyor netlerim. OBP 70, kalan sürede yapılabilir mi ve kimya için hangi konuları önerirsiniz? Teşekkür ederim.

Eğer matematiğin iyiyse kesinlikle gazları yap hatta matematiğe bile gerek yok sadece formül gerektiriyor kimya bilgisi değil ayrıca kimya ve elektrik hem kolay kimyasal çok bilgi yok hemde soru geliyor geri kalan zamanını organik kimyaya harca onu öğrenmeye çalış 5 6 net kazanmış olursun

Eğer matematiğin iyiyse kesinlikle gazları yap hatta matematiğe bile gerek yok sadece formül gerektiriyor kimya bilgisi değil ayrıca kimya ve elektrik hem kolay kimyasal çok bilgi yok hemde soru geliyor geri kalan zamanını organik kimyaya harca onu öğrenmeye çalış 5 6 net kazanmış olursun
Zaten şuan okulunda büyük ihtimalle organik işliyorsunuzdur ,ayt kimya soru dağılımına bak , organik i okulla götür aradan en çok soru çıkan bir kaç konuyu hallet o arada . Kimya fen'in en kolay kısmıdır, kimyadan korkma.

Herkese merhaba, sınava 140 gün kaldı, AYT fen kısmına daha başlamadım. Şubat ortası gibi bitecek konularım sayısalda en kötü 250 bin gibi bir sıralama istiyorum. AYT matematikte konulara hakimim soru pratiğim yok. Fiziğide seviyorum ve anlıyorum ama kimya ile biyoloji yok bende. Olabildiğince matematik ve fizik kısmını yüksek tutup kimya ile biyolojiden kolay ve ezbere dayalı temel gerektirmeyen konuları halletmeyi düşünüyorum. Biyolojiden sistemler, popilasyon ve fotosentez konularını belirledim ama kimyada ne yapacağım bilmiyorum. AYT matematikte en kötü 20 fizikte 8 kimya ile biyolojiden toplam 10 net yapsam yeter. TYT şu an 60 civarında. 27-28 Türkçe 11 sosyal 18-22 arası fende 5 civarında üç aşağı beş yukarı böyle geliyor netlerim. OBP 70, kalan sürede yapılabilir mi ve kimya için hangi konuları önerirsiniz? Teşekkür ederim.
Ayt kimya da 11. Sınıf AYT Biyolojide de 11. Sınıf konularına çalışın daha kolaydır. Bitkiye Organiğe girişmeyin.

AYT kimya ve biyoloji zor değildir. İki dersin de konularını öğrenmen 1.5 ayını, pekiştirmen de 1 ayını alır. Konuları öğrenmek için ders videolarını izle yeter. Kimyayı pekiştirmek için pratik, biyolojiyi pekiştirmek için sık tekrar yapmalısın. Gözünde konuları çok büyütme, rahat bitirirsin.

TYT de matematik kaç?

TYT de matematik kaç?

Denemeden denemeye değişiyor en son toprak yayınlarında 24 geldi en kötü 20 civarında geliyor.

AYT kimya ve biyoloji zor değildir. İki dersin de konularını öğrenmen 1.5 ayını, pekiştirmen de 1 ayını alır. Konuları öğrenmek için ders videolarını izle yeter. Kimyayı pekiştirmek için pratik, biyolojiyi pekiştirmek için sık tekrar yapmalısın. Gözünde konuları çok büyütme, rahat bitirirsin.

Biyolojide sistemler fotosentez canlı ve çevre bir de popilasyon ekoloji konularını belirlemiştim aklımda bu konuları çalışıp sınava kadat tekrar yapıp soru kaçırmamak kimya kısmına kafam basmıyor neden bilmmiyorum ama olmuyor yani geçen senede böyleydi şu ankimya derslerinden TYT kısmını çalışıyorum fena gitmiyor ama ayde ne yapabilirim hiç bilmiyorum.

Biyolojide tek yapman gereken sistemlerin çalışma mantığını anlayıp konuyu tekrar etmek. Kimyada da konuyu anladıktan sonra tek yapman gereken formülü (varsa) ezberlemek. Gözünde büyütme.

Biyolojide tek yapman gereken sistemlerin çalışma mantığını anlayıp konuyu tekrar etmek. Kimyada da konuyu anladıktan sonra tek yapman gereken formülü (varsa) ezberlemek. Gözünde büyütme.

Dr biyolojiye baktım ama bir şey anlamadım o yüzden seda hocayla baştan alacağım şimdi hem TYT'yi hem AYT'yi mezunum ve evde kendim çalıştığım için sınava 45 gün kala bitiyor hepsi.

Günde 3 dersten birer konu bitirsen rahat 4-5 haftada bitirirsin. Başarılar.

Günde 3 dersten birer konu bitirsen rahat 4-5 haftada bitirirsin. Başarılar.

TYT fiziği 6 şubat AYT fiziği barış hocanın sıfırdan kampı ile bitireceğim 4 Mart'ta bitirip soru ve deneme odaklı gidip eksik kaldığım konuları tekrar edeceğim TYT kimya 11 şubatta bitirip kimya dersleri kanalından her gün 1 video izleyerek 6 Mayıs'ta bitireceğim biyoloji dediğim 15 Nisanda bitiyor AYT matematiğe 22 Ocakta başlıyorum bıyıklı matematik ile ilerleyip 4 soru bankasından bitiriceğim Bilgi Sarmal'ı makro orijinal yayın denizi ve bıyıklı matematiğin kendi soru bankası bu şekilde konular 25 Nisanda bitiyor sonra Full deneme bu şekilde bitirip istediğimi yapacağım inşallah.

Geri
Yukarı