Az yemek yiyerek sağlıklı bir şekil de kilo verilir mi?

Daha fazla  
Merhaba, bundan 2-3 ay önce 108 kilodan 135'e kiloya yükseldim ve diyetisyene başvurdum. Diyetisyenin verdiği diyeti uygulayarak 2 haftada 7 kilo verdim. 4 kg yağdan 2 kg ödem atmışım ama ben daha hızlı bir şekilde kilo vermek istiyorum. Sizce diyette kalori açığı yapılır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bundan 2-3 ay önce 108 kilodan 135'e kiloya yükseldim ve diyetisyene başvurdum. Diyetisyenin verdiği diyeti uygulayarak 2 haftada 7 kilo verdim. 4 kg yağdan 2 kg ödem atmışım ama ben daha hızlı bir şekilde kilo vermek istiyorum. Sizce diyette kalori açığı yapılır mı?

Dostum gym olmadan saglıklı kilo vermek zor kendi deneyimim yemek kısıtlayarak bir yere varmak zor cünkü diyet yapıpı yapı bir yersen geri alıyorsun cok hızlı bir şekilde. Ama gym de attıgın ter hepsi bir emek ve o yag senden siliniyor kas vs. gym düşün.

Kısa sürede kilo verme işini kafadan attıktan sonra 3 ayda 15 kg vereceksin ilk olarak. Bu ne çok çok fazla ne çok az. 15 kg verdikten sonra spora başlarsın. Spora başlamam diyorsan biraz sarkma olabilir onu da evde halledebilirsin diye düşünüyorum şınavla mekikle ama sporun desteği iyi olur. İlk 3 aylık süreçte 120 KG'nın altına inmeye çalış ama.

Önemli olan gün içinde aldığınız kaloriden fazlasını yakmaktır. Kilo vermek aslında budur. Tamamen kardiyo ile yapmanız mümkün bunu. Koşu bandı veya bisiklet kardiyo aletleri başlıcası. Spor olmazsa olmaz. Değişimi gördükten sonra zaten istesenizde kopamazsınız spordan :)

Hızlı kilo vermek sağlıklı değildir. Diyetisyenini dinle! Hızlı kilo verirsen öncelikle derinde sarkıntılar oluşur, bağışıklık sisteminde sıkıntı oluşabilir, birtakım fiziksel ve psikolojik rahatsızlıklar baş gösterebilir. İstatiksel olarak da hızlı verilen kiloların gene hızlı bir şekilde alındığı gözlemlenmiş. Önemli olan sağlıklı ve kalıcı şekilde vermektir. Bol su iç, yürüyüş yap, hobi edin vs zaten diyetisyenin de bunları söylemiştir sana. En önemlisi moralini yüksek tut.

Önemli olan gün içinde aldığınız kaloriden fazlasını yakmaktır. Kilo vermek aslında budur. Tamamen kardiyo ile yapmanız mümkün bunu. Koşu bandı veya bisiklet kardiyo aletleri başlıcası. Spor olmazsa olmaz. Değişimi gördükten sonra zaten istesenizde kopamazsınız spordan :)

Hocam bizim evde var koşu bandı ve bisiklet yürüyüş yerine saydığım aletleri kullansam daha çok işe yarar mı?

Hocam bizim evde var koşu bandı ve bisiklet yürüyüş yerine saydığım aletleri kullansam daha çok işe yarar mı?
Yürüyüşden daha mantıklı ve daha kolay olacaktır elbette. Sabahları uyandıktan sonra aç karna 1 saat koşu bandı veya bisiklette kardiyo yapmanız çok iyi gelecektir. Aç karna kahve içebiliyorsanız, kardiyo öncesi içip yağ yakımını arttırması için tercih edebilirsiniz.

Daha detaylı şekilde kardiyo programı olarak araştırmanız ve kendinize uyacak şekilde düzenlemeniz daha sağlıklı olacaktır.

Diyetisyene başvurma sebebin zaten bilirkişi olduğu içindir diye düşünüyorum işi bilene bırak ve onun doğrultusunda yemene içmene devam et. Aniden kesip hızlı kilo verirsen kas kaybı yaşarsın bu da sadece tartıda az kilo gözükürsün istediğin görüntüye ulaşmazsın. Ve en önemlisi de sağlıklı değil sağlığına zarar geldiği vakit güzel görünsen ne görünmesen ne bir şey ifade etmiyor.

Daha hızlı vermek pek sağlıklı değil. Size verilen diyeti uygulayın. Kalori açığı veriyorsunuz zaten daha da kısıtlamaya gerek yok.

Diyet içerisindeki her şeyin bilimsel bir mantığı var. Protein miktarı, yağ miktarı vs hep dengeli olmalı ki en sağlıklı şekilde kilo verin.

Yeni konular

Geri
Yukarı