B350 Anakarta Ryzen 1700X Takılır mı?

onur siyamoğlu

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğretim Gör.
Merhaba öncelikle Asus B350M-K anakart kullanmaktayım. İşlemcı olarak 1300x kullanıyorum önceden yayın yaparken çok sorun internetim yüzüne çok sorun yaşıyordum ve fibere geçtim. Ancak 4 çekirdekli işlemcim bazen 1060 ekran kartıma yetmiyor ve yanında yayın acacagım anakartımin sitesinden desteklenen işlemcilere baktım. 1700x 1800x 1600x hatta B350 serisi oldugu için 2700x bile desteklı aklımdakı sorular şunlar;
  • Elimde 500 Waat 12 volt kanal çıkışı 456 Waat veren bir güç kaynağı var yeterli olur mu, 1700x için?
  • Anakartım giriş seviyesi olduğu için anakartta Mosfet sogutucusu yok sorun olur mu?
  • Yayın yapacağım için 300 TL fark ile 1600X degil de 1700X almak daha mantıklı geliyor? Siz olsanız ne yapardınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart konusunda çok uzun süreli yayınlarda belki ısınmadan kaynaklı sorun yaratabilir fakat tam olarak emin değilim. B350 biraz ısınabilen bir çipset, keşke MSI Tomahawk modellerine baksaydınız orta-üst seviye anakart olarak geçmekte onlar.
1700X tercih edebilirsiniz, işlemciye veya GPU'ya OC yapmayacaksanız PSU yeterli gelir diye düşünüyorum. Zaten 1060 minimum 400W istiyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı