B450M S2H Sisteme CPU Soğutucu Önerisi

Fıratcan

Hectopat
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba sistemim;

Gigabyte B450M S2H.
Ryzen 1600 AF 12nm.
Adata XPG Spectrix D41 8 GB 3000MHz DDR4 RAM AX4U300038G16A-SR41.
Kasam Dark Guardian.
Ekran kartım Gigabyte RX580 8 GB

Bu sisteme kule tipi soğutucu almak istiyorum bütçem 250-300 civarı.
Acaba alacağım soğutucu RAM'lere sıkıntı yaratır mı? Ona göre almak istiyorum zira Adata RAM şu an Single fakat Dual olarak kullanacağım yakın zamanda 2. 8 GB alıyorum.
Bana uygun işlemci soğutucu önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum CPU soğutucu alırken anakarta göre alınmaz, işlemciye ve kasaya göre alınır. Kasan 165 mm CPU soğutucu uzunluğuna destek veriyor. Eğer görünüşe önem veriyorsan MasterAir MA410P RGB alabilirsin, eğer görünüş önemli değilse, tamamen performans önemliyse T6 Ultra çok iyi olur.

Dark Freezer X124
Zalman CNPS10X

İkisi de güzel soğutucular. Zalman olanı kullanıyorum oldukça güzel soğutuyor. i5-9400F, AIDA64 stres testinde 63 dereceyi geçmedi. Oldukça sessiz.
IMG_20200725_203356-min.jpg

Son düzenleme:
Dostum CPU soğutucu alırken anakarta göre alınmaz, işlemciye ve kasaya göre alınır. Kasan 165 mm CPU soğutucu uzunluğuna destek veriyor. Eğer görünüşe önem veriyorsan MasterAir MA410P RGB alabilirsin, eğer görünüş önemli değilse, tamamen performans önemliyse T6 Ultra çok iyi olur.
Biliyorum sorum şu yukarıdaki ramden 2 tane takınca sığacak mı soğutucu ramlere baskı yaparmı amacım o

tek fanlı (12cm) modeller çarpmaz. Dark'ın x94 ünü kullandım ramlarime çarpması nedeniyle iade ettim. Şu an x120 kullanıyorum memnunum. Fan kısmı ramlerin üzerinde kalıyor, çarpmıyor.

Geri
Yukarı