B550-F Gaming Anakart çıkış bloğu sıvı soğutmaya çarpıyor

kayadiye1i

Centipat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, elimde BitFenix Nova Mesh SE tg kasa var, B550-F Gaming anakart aldım. Anakartı taktım ondan sonra sıvı soğutmayı takmaya kalkınca fark ettimki anakart çıkış bloğuna çarpması nedeniyle takamıyorum. Bundan sonraki alacağım kasanın sıvı soğutmasının en az 10 cm kenarda olmasına dikkat edeceğim. Bu tür kasalar ne diye geçiyor, boyut türleri neler? Nasıl uygun kasa bulurum, teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG_20240408_122313.jpg
    IMG_20240408_122313.jpg
    98,9 KB · Görüntüleme: 23
  • IMG_20240408_122218.jpg
    IMG_20240408_122218.jpg
    89,4 KB · Görüntüleme: 18
Tam olarak anlamadım. Radyatöre takılı fanlar mı anakarta temas ediyor? Yoksa pompaya giden çıkışlar mı?

Kasaların sınıfsal boyutlandırılmaları vardır. İç hacmi ise ya spesifik verilerine göre öğrenilir ya da varsa incelemelerine göre bakılır. Sonuçta aynı sınıfta bulunan kasalarda bile nitelikler benzer olmuyor.

Tam olarak anlamadım. Radyatöre takılı fanlar mı anakarta temas ediyor? Yoksa pompaya giden çıkışlar mı?

Kasaların sınıfsal boyutlandırılmaları vardır. İç hacmi ise ya spesifik verilerine göre öğrenilir ya da varsa incelemelerine göre bakılır. Sonuçta aynı sınıfta bulunan kasalarda bile nitelikler benzer olmuyor.
İlgilendiğiniz için öncelikle teşekkürler, radyatöre takılı fanları temas ediyor hocam, en sonunda face gruplarında satılan akvaryum kasalar var onlardan alacağım, yoksa bende şaşırdım ne yapacağımı, midi tower kasaya sıvı soğutma ile böyle anakartlar takmak imkansız gibi birşey heralde.

Yeni konular

Geri
Yukarı