Babam bana çocuk gibi davranıyor

18 yaşındayım, babam bana çocuk gibi davranıyor. Bu zamana kadar beni çok sevdi, çocuk gibi hala da beni çok seviyor. Hep beni öpüyor, seni seviyorum diyor. Bir de babam korumacı, hala da öyle. Mesela tek başıma ailemden habersiz bir şey yapamam ya da hala ailemden habersiz bir yere gidemem, tek başıma geçen gün babamla bu yüzden kavga ettim. Ona baba artık, bana bu kadar korumacı davranma dedim, hatta ağladım o gün. Babamla tartışmam içinde kalmış, babam dedi ben geçen gün gece sabaha kadar uyumadım. Sen içimde kaldın öyle dedi, bana sonraki gün hemen geldi beni öptü seni seviyorum dedi bana. Sizce babam böyle davranarak bana iyi mi yaptı bu zamana kadar? Sizce babam iyi mi yapıyor?

Ya üniversiteye başladığında düzelir diye düşünüyorum. Yani hem aileni hem kendini kırmaman açısından. Eğer 18 yaşındaysan aylar kaldı sınava.

Bu kadar baskıcı olmamaları lazım. Dediğim gibi bir gün tek başına hayata atıldığında ne olacak? İlk defa büyük şehire gelmiş köylü gibi hisseder.

Bu arada tabikide ailenizin değerini bilin. Ama bu kadarda abartmamalılar.

Aynen öyle. Gelecekte bir gün tek başına kaldığında ne yapacak, ailesi her zaman yanında mı olacak? Tabii ki de hayır. Ona hayatı öğretmeleri lazım. Öyle tüm gün ders çalışsın, evden dışarı çıkmasın demekle olmaz. Ders çalışmasının sebebi ne? Yüksek ihtimalle iyi bir üniversite kazanmak. Üniversiteye başka bir şehre giderse tek başına ne yapacak? Hadi ailesiyle aynı şehirde bir üniversiteye gitti diyelim. Arkadaşları onu dışarıya takılmaya çağırdı, kaç yaşında adam "ailem izin vermiyor, üzgünüm gelemem." mi desin? Tamamen saçmalık.

Bu yıl dershaneye gidiyorum dershaneden birkaç ay önce sınıfımdaki 2 arkadaş bana biz yarın dışarıda yemek yiyeceğiz istersen sende gel bizimle beraber yemek ye dediler bende o zaman ailem izin vermez diye aileme söyleyemedim arkadaşlarıma da yalandan zamanım yok ders çalışmam lazım dedim öyle sonra bru daha söylemediler daha bana teklif etmediler bende gitmedim.

Geri
Yukarı