Babam çalışmıyor

Makaleler
45
Babam 10 ay önce işi bıraktı. Evet, 10 ay. Şimdi hâlâ çalışmıyor.

Şans oyunları oynuyor. Onca para verdi ancak hâlâ para kazanamadı. İstediği kadar oynasın, umurumda değil ama para gidiyor. Oynadığı şans oyunlarının haddi hesabı yok fakat ben 300 TL'lik klavye alsam demediğini bırakmaz. Neymiş? Bilgisayar için bu fiyat gereksizmiş. "3-4 hafta dinlenip sonra çalışmaya başlayacağım." dedi. Sonuç? 10 ay boyunca yattı. Hatta da hiç çalışası gelmiyormuş.

Bana iş bakmamı söylüyor. En az 7-8 tane iş ilanı buldum ve hiçbirine ne gitti ne aradı. Babamın mesleği: Oto Mekanikeri/onarımcısı.

"Ne zaman iş aramaya çıkacaksın?" dediğim zaman beni tersliyor. Hatta bu yüzden arada sırada tartışma oluyor.

İş bakmaya çıkıyor fakat çarşıdan çıkıp geliyor. Ben patronla anlaşamadım ve çıktım. Aktif olarak iş arıyorum. Eninde sonunda iş denk gelir ama ne zaman gelir onu bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Allah yardımcın olsun dostum, yine de konuşup bir şeyler söyleyebilme cesaretini taktir ediyorum. Babanı boşlama ve durmadan söylemeye baskı kurmaya devam et, yoksa bu şekilde devam edemez bir aileden ve aile bireyleri söz konusu sende dahil.

Hocam kötü örnek olmak istemem ama: bence teyzeniz veya amcalarınız varsa anlaşın ve bundan sonra onlarda kalın. Bence babanız pişman olup sizi geri çağıracaktır. Gidip beleşe kalmayın tabii ki. Siz de eve para getirin.

Allah yardım etsin.

Üzüldüm Allah yardım etsin size tavsiyem şans oyunlarından kurtarın çünkü büyük ihtimalle hiçbir şey çıkmayacak sonrasında da babanızla güzelce konuşun kaç yaşında adam siz zorlayarak işe gönderemezsiniz güzellikle belki.

Şans oyunlarını acilen bırakması lazım baran_basaran hocamızında dediği gibi aile büyükleri bir araya gelip konuşsa iyi olur umarım her şey yoluna girer ve düzenli bir hayatın olur dostum.

Babam 10 ay önce işi bıraktı. Evet, 10 ay. Şimdi hâlâ çalışmıyor.

Şans oyunları oynuyor. Onca para verdi ancak hâlâ para kazanamadı. İstediği kadar oynasın, umurumda değil ama para gidiyor. Oynadığı şans oyunlarının haddi hesabı yok fakat ben 300 TL'lik klavye alsam demediğini bırakmaz. Neymiş? Bilgisayar için bu fiyat gereksizmiş. "3-4 hafta dinlenip sonra çalışmaya başlayacağım." dedi. Sonuç? 10 ay boyunca yattı. Hatta da hiç çalışası gelmiyormuş.

Bana iş bakmamı söylüyor. En az 7-8 tane iş ilanı buldum ve hiçbirine ne gitti ne aradı. Babamın mesleği: Oto Mekanikeri/onarımcısı.

"Ne zaman iş aramaya çıkacaksın?" dediğim zaman beni tersliyor. Hatta bu yüzden arada sırada tartışma oluyor.

İş bakmaya çıkıyor fakat çarşıdan çıkıp geliyor. Ben patronla anlaşamadım ve çıktım. Aktif olarak iş arıyorum. Eninde sonunda iş denk gelir ama ne zaman gelir onu bilmiyorum.

Önerim amatemde tedavi olmaya ikna etmeniz çok yüksek ihtimalle babanız kumar bağımlısı ve tedavi olması lazım gibi gözüküyor.

Lütfen en kısa sürede bir Psikolog'a götürünürüz. Şans oyunları bir hastalıktır ve bende LoL'e çok para yatırdım ama doğru yolu buldum. Şans oyunları hastalıktır.

Psikolog işe yaramaz amateme gitmesi lazım ilaç yazarlar muhtemelen.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı