Babama sigara içtiğimi söyleyeceğim

Fruki16

Hectopat
Makaleler
1
Öncelikle merhaba. 16 yaşındayım ama gerek zorluklar içerisinde büyümüş babamın otoritesinden dolayı, gerek takıldığım insanlardan, gerekse yaptığım işlerden dolayı yaşımdan olgun olduğumu düşünüyorum. Tabii bu olgunluk beraberinde hayatın renksizliğini de getiriyor. 1 yıl öncesine kadar tadı tuzu yok dediğim, iğrendiğim sigarayı bir kaç ay önce kötü bir zamanımda arkadaşların 1-2 tane içime çektirmesiyle içtim ilk defa. Bir süre sonrasında dur bakalım 1 paket alayım dedim, şu anda sadece hafta sonları vb dışarıya çıktığımda alıyorum. Babam sigaraya 9 yaşında başlamış. Kendi zamanının ve hayatının zorluklarından, erken yaşta zorla iş hayatına atılmasından vb nedenlerden dolayı. Babam sigarayı seviyor ve bırakmayı da istemiyor. Kendisi ecelin bir olduğunu, sigaranın sadece yaşam konforunu etkilediğini düşünüyor ve günde yaklaşık 3 paket içiyor. Babam normalde çok sert bir adamdır fakat gerektiği konularda benimle çok güzel bir şekilde konuşur. Söyleme sebebim ise çevremden gören ve sorunlu olduğumuz 1-2 kuzenim beni babama söylemekle tehdit ettiği için babamın doğrudan benim ağzımdan duymasını istiyorum. Herkese iyi sosyaller diliyorum.

Son düzenleme:
Söyleme direkt bırak bir şey olmaz.

En iyisini yapmış olursun. Onurunla babana teslim ol. Eğer anlayışlı olursa belki dayak yemezsin.

En iyisini yapmış olursun. Onurunla babana teslim ol. Eğer anlayışlı olursa belki dayak yemezsin.
Benimde kafamdaki tam olarak bu, en azından babam ona karşı dürüst olduğum için kızsada gurur duyar. Annem yumuşak bir kadın babamada laf kaçırmaz ama üzülür diye bilmesini istemiyorum.

Geri
Yukarı