Babama sigara içtiğimi söyleyeceğim

Merak etmeyin iradem sizin lafınızdan daha güçlü. Bırakacak olsaydım çoktan bırakmış olurdum ve bu elalemin lafıyla olmaz öz irademle olurdu.
Yani yakalanma korkusu ile içmeye devam mı edeceksin? Sen bilirsin. İçmek istiyorsan içebilirsin ama bırakmanı tavsiye ederim.

Yani yakalanma korkusu ile içmeye devam mı edeceksin? Sen bilirsin. İçmek istiyorsan içebilirsin ama bırakmanı tavsiye ederim.
Söyleme sebeplerimden biriside bu, tabi zor durumda kalmadan söylemeyi istemezdim, rahat olursam daha çok içeceğimi biliyorum. Baskı altında olmayı sevmem cefasını çekerim 40 gün 40 gece dövecek evden atacak değiller. Yinede iyi niyetiniz için teşekkür ederim.

Öncelikle merhaba. 16 yaşındayım ama gerek zorluklar içerisinde büyümüş babamın otoritesinden dolayı, gerek takıldığım insanlardan, gerekse yaptığım işlerden dolayı yaşımdan olgun olduğumu düşünüyorum. Tabii bu olgunluk beraberinde hayatın renksizliğini de getiriyor. 1 yıl öncesine kadar tadı tuzu yok dediğim, iğrendiğim sigarayı bir kaç ay önce kötü bir zamanımda arkadaşların 1-2 tane içime çektirmesiyle içtim ilk defa. Bir süre sonrasında dur bakalım 1 paket alayım dedim, şu anda sadece hafta sonları vb dışarıya çıktığımda alıyorum. Babam sigaraya 9 yaşında başlamış. Kendi zamanının ve hayatının zorluklarından, erken yaşta zorla iş hayatına atılmasından vb nedenlerden dolayı. Babam sigarayı seviyor ve bırakmayı da istemiyor. Kendisi ecelin bir olduğunu, sigaranın sadece yaşam konforunu etkilediğini düşünüyor ve günde yaklaşık 3 paket içiyor. Babam normalde çok sert bir adamdır fakat gerektiği konularda benimle çok güzel bir şekilde konuşur. Söyleme sebebim ise çevremden gören ve sorunlu olduğumuz 1-2 kuzenim beni babama söylemekle tehdit ettiği için babamın doğrudan benim ağzımdan duymasını istiyorum. Herkese iyi sosyaller diliyorum.
Söyle ne olacak. En fazla azar işitirsin belki tokat neyin atar. Çok modernse sana sertliğini göstermeyip zararlarını falan anlatır. Tüttür sabah, akşam ama babanın yanında tüttürme.

Olgun olduğunu düşünmene gerek yok, zaten konuşmaların, 16 yaşında bir "çocuk - genç" için fazlasıyla olgun gözüküyor. Gayet güzel konuşup, kendini olgunca ifade edebiliyorsun. Belki ben bile bu şekilde ifade edemem ki senden yaşça büyüğüm. Baban senin zorluklarla büyüdüğünün farkındadır ve kendi de sevdiği için fazla tepki göstermez bence. Nasihat eder bırakır, o da biliyordur kızsa bile bırakamayacağını, bunun bir bağımlılık olduğunu.

Olgun olduğunu düşünmene gerek yok, zaten konuşmaların, 16 yaşında bir "çocuk - genç" için fazlasıyla olgun gözüküyor. Gayet güzel konuşup, kendini olgunca ifade edebiliyorsun. Belki ben bile bu şekilde ifade edemem ki senden yaşça büyüğüm. Baban senin zorluklarla büyüdüğünün farkındadır ve kendi de sevdiği için fazla tepki göstermez bence. Nasihat eder bırakır, o da biliyordur kızsa bile bırakamayacağını, bunun bir bağımlılık olduğunu.

Güzel düşüncelerin için teşekkür ederim, benim derdim babamın kızması değil, bunca emek verdiği evladının kendine zarar vermesi onu yer bitirir. Ama zamanla duruma alışacağı aşikar. Belkide 3 5 yıl sonra bu durumumu düşünüp karşılıklı güleriz kim bilir.

Son düzenleme:
Hocam bende söylemeyi düşünüyorum ama ben ayda bir içiyorum hatta hiç içmiyorum bağımlı değilim keyfine içiyorum ayda bir içiyorum dersem inanırlar mı.

Yeni konular

Geri
Yukarı