Babama sigara içtiğimi söyleyeceğim

Git söyle. Bende söyledim sinirli biri normalde bence bırak kendine yazık dedi.

Öncelikle merhaba. 16 yaşındayım ama gerek zorluklar içerisinde büyümüş babamın otoritesinden dolayı, gerek takıldığım insanlardan, gerekse yaptığım işlerden dolayı yaşımdan olgun olduğumu düşünüyorum. Tabii bu olgunluk beraberinde hayatın renksizliğini de getiriyor. 1 yıl öncesine kadar tadı tuzu yok dediğim, iğrendiğim sigarayı birkaç ay önce kötü bir zamanımda arkadaşların 1-2 tane içime çektirmesiyle içtim ilk defa. Bir süre sonrasında dur bakalım 1 paket alayım dedim, şu anda sadece hafta sonları vb dışarıya çıktığımda alıyorum. Babam sigaraya 9 yaşında başlamış. Kendi zamanının ve hayatının zorluklarından, erken yaşta zorla iş hayatına atılmasından vb nedenlerden dolayı. Babam sigarayı seviyor ve bırakmayı da istemiyor. Kendisi ecelin bir olduğunu, sigaranın sadece yaşam konforunu etkilediğini düşünüyor ve günde yaklaşık 3 paket içiyor. Babam normalde çok sert bir adamdır fakat gerektiği konularda benimle çok güzel bir şekilde konuşur. Söyleme sebebim ise çevremden gören ve sorunlu olduğumuz 1-2 kuzenim beni babama söylemekle tehdit ettiği için babamın doğrudan benim ağzımdan duymasını istiyorum. Herkese iyi sosyaller diliyorum.

Tabii herkesin babasının vereceği tepki çok farklı olur. Şahsen ben bu durumda olsam kendim direk söylerdim. Çünkü babamla o şekilde bir samimiyetim olduğunu ve babamın benim için en doğru yanıtı vereceğini düşünüyorum. Eğer sizin de babanızla aranızda bu şekil bir ilişkiniz varsa konuşmanızı öneririm. Söyleyin gitsin en fazla ne olabilir ki.

Öncelikle merhaba. 16 yaşındayım ama gerek zorluklar içerisinde büyümüş babamın otoritesinden dolayı, gerek takıldığım insanlardan, gerekse yaptığım işlerden dolayı yaşımdan olgun olduğumu düşünüyorum. Tabii bu olgunluk beraberinde hayatın renksizliğini de getiriyor. 1 yıl öncesine kadar tadı tuzu yok dediğim, iğrendiğim sigarayı bir kaç ay önce kötü bir zamanımda arkadaşların 1-2 tane içime çektirmesiyle içtim ilk defa. Bir süre sonrasında dur bakalım 1 paket alayım dedim, şu anda sadece hafta sonları vb dışarıya çıktığımda alıyorum. Babam sigaraya 9 yaşında başlamış. Kendi zamanının ve hayatının zorluklarından, erken yaşta zorla iş hayatına atılmasından vb nedenlerden dolayı. Babam sigarayı seviyor ve bırakmayı da istemiyor. Kendisi ecelin bir olduğunu, sigaranın sadece yaşam konforunu etkilediğini düşünüyor ve günde yaklaşık 3 paket içiyor. Babam normalde çok sert bir adamdır fakat gerektiği konularda benimle çok güzel bir şekilde konuşur. Söyleme sebebim ise çevremden gören ve sorunlu olduğumuz 1-2 kuzenim beni babama söylemekle tehdit ettiği için babamın doğrudan benim ağzımdan duymasını istiyorum. Herkese iyi sosyaller diliyorum.
İçmeye devam etmek gibi bir niyetin varsa, kibar bir şekilde durumu açıklaman mantıkkı bence.
Konuyla alakasız ancak içmeni önermiyorum dostum. Ne bir havalılık katıyor ne de seni dertlerinden uzaklaştırıyor. Tamamen zarar içerisinde bırakıyor bu meret seni. Tabi hayat senin hayatın. Sağlıklı günler dilerim.
Saygılar.

Hocam babama söylemeden önce annemin ağzında laf aradım, işte babam nelere kızar sence gibisinden. Sonra muhabbet ilerledi annem ağzımda laf aradı sohbet ettik falan en son konuyu ona açtım ve anlayışla karşıladı. Tek tük içtiğim için kolay bırakabileceğimi söyledi fakat ben fazla umutlanıp hayal kırıklığı yaşamaması için fazla yanaşmadım, bırakmak için çabalarım dedim. O noktadan sonra yüzü biraz düştü ve üzüldü. Taşıyamadığım yükü anneme yüklemişim gibi hissediyorum açıkçası. Babamın fazla tepki vermeyeceğini isterse konuşabileceğini söyledi ayrıca.

Hocam söyle gitsin en kötü dayağını yersin 1 2 günün kötü olur 1 haftaya da normalleşir akıp gider öldürecek değil ya sonuçta.

Öncelikle merhaba. 16 yaşındayım ama gerek zorluklar içerisinde büyümüş babamın otoritesinden dolayı, gerek takıldığım insanlardan, gerekse yaptığım işlerden dolayı yaşımdan olgun olduğumu düşünüyorum. Tabii bu olgunluk beraberinde hayatın renksizliğini de getiriyor. 1 yıl öncesine kadar tadı tuzu yok dediğim, iğrendiğim sigarayı bir kaç ay önce kötü bir zamanımda arkadaşların 1-2 tane içime çektirmesiyle içtim ilk defa. Bir süre sonrasında dur bakalım 1 paket alayım dedim, şu anda sadece hafta sonları vb dışarıya çıktığımda alıyorum. Babam sigaraya 9 yaşında başlamış. Kendi zamanının ve hayatının zorluklarından, erken yaşta zorla iş hayatına atılmasından vb nedenlerden dolayı. Babam sigarayı seviyor ve bırakmayı da istemiyor. Kendisi ecelin bir olduğunu, sigaranın sadece yaşam konforunu etkilediğini düşünüyor ve günde yaklaşık 3 paket içiyor. Babam normalde çok sert bir adamdır fakat gerektiği konularda benimle çok güzel bir şekilde konuşur. Söyleme sebebim ise çevremden gören ve sorunlu olduğumuz 1-2 kuzenim beni babama söylemekle tehdit ettiği için babamın doğrudan benim ağzımdan duymasını istiyorum. Herkese iyi sosyaller diliyorum.

Dürüstlükten zarar gelmez. Söyle gitsin, bol şans.

Yeni konular

Geri
Yukarı