Babamla iyi geçinemiyorum, sürekli sorun yaşıyorum

Bu yaşadığım olaylar gerçekten ciddi duruma gelmiş vaziyette. Adam telefonumu aldı tuşlu telefon verdi. Evde bilgisayar yok ofisteki bilgisayarı da kullanmama izin vermiyor kilitliyor, motorunu önceden kullanıyordum rahatça ama artık anahtarı vermiyor, okul da okumak istemiyorum çalışmak istiyorum ama "kimse seni diplomasız almaz" diyor. Çok anlayışsız yaklaşıyor, şiddeti seviyor resmen. Eğitimin böyle olduğunu düşünüyor ama iki taraf da sorun yaşıyor bu şiddet yüzünden, tatlıya nasıl bağlarım hiç bilmiyorum. Bazen "ya bu adam beni öldürecek ya ben onu" diyorum. O kadar ciddi bir seviyeye geldi ki aramızdaki kargaşa. Bana en yardımcı olabilecek kişi o iken hayatımı mahveden kişi oluyor. Derslere çalışmanın hayatımı kurtardığını düşünüyor ama ben nefret ediyorum okuldan. Hayatta artık hiçbir şeyden zevk almamaya başladım. Dışarı çıktığımda otobüs paramı yemek paramı falan başkalarından rica etmek zorunda kalıyorum. Ben böyle bir hayatı hak ettiğimi düşünmüyorum.

Geçmiş olsun dostum. Kendi paranı kazanana kadar bazı şeyleri sineye çekip haklısın baba demek zorundasın. Birkaç kere babanla muhabbet edip onu onaylarsan bence iyi bir duruma gelirsin. Tabi şu an ki durum ne bilmiyorum.

Bir git konuş bakalım kasiyerlerle alıyorlar mıymış. Boş boş atarlanma, baban yine iyi davranıyor ben olsam daha çok döverim seni😂

Ben sana laf söylemedim ki. Başka bir arkadaş gayet de giriliyor dedi. Ben bu konu hakkında konuşmadım bile.

Geçmiş olsun dostum. Kendi paranı kazanana kadar bazı şeyleri sineye çekip haklısın baba demek zorundasın. Birkaç kere babanla muhabbet edip onu onaylarsan bence iyi bir duruma gelirsin. Tabii şu anki durum ne bilmiyorum.

Şu an durum biraz daha iyiye gitti aslında.

Şu an durum biraz daha iyiye gitti aslında.

Belki dinlersin, belki dinlemezsin ama önerim bazı şeyleri sen tırmandırmazsan o kadar kötü olmaz. Yani diyebilirsin çok üstüme geliyor diye ama bazı şeyleri önemsemez, he baba dersen göreceksin zamanla daha iyi olacaksın. Hatta favori evlat bile olabilirsin :)

Belki dinlersin, belki dinlemezsin ama önerim bazı şeyleri sen tırmandırmazsan o kadar kötü olmaz. Yani diyebilirsin çok üstüme geliyor diye ama bazı şeyleri önemsemez, he baba dersen göreceksin zamanla daha iyi olacaksın. Hatta favori evlat bile olabilirsin :)

Ben zaten tek oğluyum. 4 kardeşiz ama tek oğlan benim yani. İnanıyorum bana destek çıkacağına. :)

Geri
Yukarı