Bahar döneminde üst sınıftan ders alınabiliyor mu?

lucille

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Akdeniz Üniversitesi'nde 1. sınıf öğrencisiyim. Berbat bir sene geçirdiğim için (kişisel problemler vs.) Derslere konsantre olamadım, çalışmadım. Bu yüzden Gano 1.8'in çok fazla altında. Henüz finaller başlamadı ama çoğu notum DC'nin üstüne çıkamayacağı için Gano 1.8'i geçemeyecek. Ama seneye güz döneminde Gano 1.8'in hatta 2'nin üzerine çıkarsa (ki çıkacak) bahar döneminde 2. sınıf derslerini alabilecek miyim bunu merak ediyorum. Üniversitenin yönergesinde "Öğrenci, alt yarıyıllardaki tüm dersleri alıp “CC ve üzeri” harf notlarına sahip olmak koşuluyla Gano'su 3.00 ve üzerinde ise bu maddenin 1 inci fıkrası hükümleri gereğince bir üst yarıyıldan ders alabilir." diye bir kısım var, bu kafamı karıştırdı. Bilgisi olan varsa yazabilirse çok sevinirim. Teşekkürler.

Yönerge gayet açık tam olarak kafanız nerede karıştı anlayamadım. Üstten ders alabilmeniz için Gano 3.00 üzerinde olmalı ve önceki yarıyıllardaki dersleri CC ve üzeri geçmeniz gerekiyor. Eğer bunları sağlarsanız alabilirsiniz. Tabii bu maddeden görünen bu şekilde. Her ihtimale karşın departmanınızdan bir öğretim görevlisine sormanız daha iyi olur.

Yönerge gayet açık tam olarak kafanız nerede karıştı anlayamadım. Üstten ders alabilmeniz için Gano 3.00 üzerinde olmalı ve önceki yarıyıllardaki dersleri CC ve üzeri geçmeniz gerekiyor. Eğer bunları sağlarsanız alabilirsiniz. Tabii bu maddeden görünen bu şekilde. Her ihtimale karşın departmanınızdan bir öğretim görevlisine sormanız daha iyi olur.
Usta ama yönergenin başka bir maddesinde de "GANO 1.8'in üzerinde ise öğrenci daha önce almadığı dersleri alabilir." yazıyor. Ayrıca yönetmelikte de "GANO'su 2 ve üzeri olan öğrenci başarılıdır" yazıyor. Ama benim sorumun kesin bir cevabı yok. Kafamın karıştığı nokta buydu. Üniversitede kime sorsam yönetmeliği oku diyip geçiştiriyor. Ben burada bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa diye onlara da sormak istedim.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı