Bajaj Pulsar RS200 alınır mı?

HayaletAdam

Hectopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Arkadaşlar RS200 görüntü olarak çok hoşuma gitti ve bu motoru almak istiyorum. Ama alınır mı alınmaz mı çok bir bilgim yok. Bilgili olan arkadaşlar 120bin TL'ye önerebileceğiniz motorlar varsa önerir misiniz? Bunun haricinde 2. merak ettiğim şey ise trafik sigortası. Şimdi ben motoru alıyorum ama ehliyetim yok. Haliyle trafiğe çıkamayacağım. Önce ehliyeti alıp sonra motoru almak istiyorum ama o zamana kadar da fiyatları yükselir diye korkuyorum. Bu yüzden şimdiden alıp evde ya da garajda saklamayı düşünüyorum. Ehliyet alana kadar trafik sigortası yaptırmasam bir sorun olur mu? Yoksa trafik sigortasını istediğim zaman yaptırabiliyor muyum?

Sigortayı aldıktan 15 gün içinde yaptırman gerek eğer uzun süre binmeyeceksen motoru çekme belgeli yap. Güncel fiyatlardan haberim yok ama haziran sonu xtreme 200 e 2000 ödedim

Sigortayı aldıktan 15 gün içinde yaptırman gerek eğer uzun süre binmeyeceksen motoru çekme belgeli yap. Güncel fiyatlardan haberim yok ama haziran sonu Xtreme 200'e 2000 ödedim.

Motoru çekme belgeli yapmak nasıl oluyor çok bir bilgim yok bu işlerle ilgili. Eğer detaylı anlatabilirsen çok iyi olur hocam.

Motoru çekme belgeli yapmak nasıl oluyor çok bir bilgim yok bu işlerle ilgili. Eğer detaylı anlatabilirsen çok iyi olur hocam.
Bende motor var kullanmıyorum, kullanmadığım halde vergisini ödüyorum. Ödemek istemediğim için çekme belgesi alıyorum kafam rahat oluyor.

Sonra sana satıyorum, sen kullanabilmek için muayene sokman vs gerekiyor.
Ya da ben tekrar kullanmak istediğim zaman muayene sokmam gerekiyor.

Genelde uzun süre garajda, ahırda yatan motorlarda yaparlar.

Bu yüzden şimdiden alıp evde ya da garajda saklamayı düşünüyorum.
2-3 ayda alırsın ehliyeti zaten, çekme belgesine falan hiç girme.
Sigortayı da 2 hafta içinde yapman lazım yoksa cezası var.

Son düzenleme:
Poliçenin 1 gün yenilenmemesi %5 sürprim anlamına gelirken örneğin 31. gün yenilenmemesi %10, 61. gün yenilenmemesi %15 sürprim anlamını taşır. Uzun dönem yenilenmeyen poliçeler için sürprimler azami %50 olarak uygulanır. (Ek prim= sürprim)

Bende motor var kullanmıyorum, kullanmadığım halde vergisini ödüyorum. Ödemek istemediğim için çekme belgesi alıyorum kafam rahat oluyor.

Sonra sana satıyorum, sen kullanabilmek için muayene sokman vs gerekiyor.
Ya da ben tekrar kullanmak istediğim zaman muayene sokmam gerekiyor.

Genelde uzun süre garajda, ahırda yatan motorlarda yaparlar.

2-3 ayda alırsın ehliyeti zaten, çekme belgesine falan hiç girme.
Sigortayı da 2 hafta içinde yapman lazım yoksa cezası var.

Ben çalışacağım için uzun süre motor kullanamayacağım zaten. En az 1 yıl kullanamam. O yüzden diyorum motor geldikten sonra eve koysam trafiğe çıkartmasam ve çekme belgesi alsam sıkıntı olur mu? Trafik sigortası vergisi cartı curtu neyse bunlardan kurtulur muyum?

Evet ama değmez onun yerine tescil ettirmeyin 3 ay tescil süreniz var zaten.

araç aldıktan sonra 3 yıl muayne ye gitmiyorsunuz çekme belgesini kaldırmanız için muayne yaptırmanız gerekecek birde ruhsat değişimi daha fazla bile oluyor galiba.

Konu hala geçerliyse ben 3 aydır RS 200 kullanıyorum. Ehliyeti motor geldikten sonra aldım. Ancak alacağım yer sigortayı motorun bilgileri telefona düştüğü gibi yapmamı istemişti. 1. aydan sonra beni tatmin etmez oldu. Tip olarak önden iyi arka stoplar kötü. Parça sıkıntısı pek olmuyor. Şu ana kadar alan arkadaşlarımda sıkıntı çıkmadı ama bende akü problem yarattı ve yenisini gönderdiler akünün. Şimdi satıp RKS R250 veya bütçe artırırsam R25 düşünüyorum.

Geri
Yukarı