Bakımdan Sonra Bilgisayarın Kapanmama Sorunu

Ysfcry

Hectopat
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Technopat'ta sistem bakımı diye bir konu vardı. Şuan var mı bilmiyorum. Oradaki küçük boyutlu bakım araçlarını indirmiştim ve kullanıyordum. En son kullanmamdan sonra sanırım disk birleştirmeden sonra oldu PC kapanmamaya başladı. PC'yi kapat, uyku, hazırda beklet gibi şeyleri yapsam da oturumu kitliyor. Bir bat dosyası oluşturup
Kod:
shutdown -s -t 5
kodunu ekleyip kapatma sorununu çözdüm sayılır. Uyku ve hazırda beklet seçeneklerini hala kullanamıyorum ve PC'yi güç kısmından kapatamıyorum. Sorun ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Disk birleştirmeyle böyle bir durum meydana gelmez. Sistemsel bozukluklardan dolayı olmuş olabilir.

Yeni bir yönetici oturum hesabı açıp oradan sistemi bu şekilde kapatmayı deneyin.

Sorun halen devam ederse sırasıyla aıdmları uygulayın.

Komut istemini (cmd) yönetici olarak açın.

1) sfc /scannow komutunu girip enterlayın. Onarımın bitmesini bekleyin.

2) dism /online /cleanup-image /scanhealth komutunu girip enterlayın. Problem taramasını yapacak.

3) dism /online /cleanup-image /checkhealth komutunu girip enterlayın. Sistem hatalarını arayacak.

4) dism /online /cleanup-image /restorehealth komutunu girip enterlayın. Sistem hatalarını onaracak.

Son olarak biosu defaulta alın.

Yeni oturum açmadan direk verdiğiniz adımları yaptım. Sonuç değişmedi ancak hızlı başlatı kaldırınca bilgisayar kapanıyor. Uyku moduna hala geçmiyor. Hızlı başlat kapalıyken de malum 7 yıllık bilgisayar çok geç açılıyor. Başka çözüm önerileri gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı