Banka kartını online alışverişte kullanmanın tehlikesi var mı?

Pier3

Femtopat
Kredi kartı değil de banka kartını soruyorum. İçine yüklenilen para dışında veya taksitli alışveriş yapılmıyor yanlış bilmiyorsam. Böyle bir kartı bazı sitelerde mesela atıyorum Netflix falan, bu tarz yerlerde her ay otomatik para çekilirken kartın içine sadece yetecek kadar para koysam ve sonra siteye kaydetsem nasıl olur? Veya bir alışveriş sitesinden tek çekim bir ürün alacağım diyelim, kartın içine yetecek kadar para koyup alsam nasıl olur?

Yoksa kredi kartındaki gibi varsa bu banka kartı için de mi sanal kart kullanmalıyım?

Dediğin her şeyi yapabilirsin. Tek fark taksit yapamıyorsun ve sıkıntı çıkarsa ödemeye itiraz edemiyorsun.

Kart KMF hesaba bağlı değilse sorun yok bence ben Papara kullanıyorum. Yine de sanal kredi kart daha cazip.

Ben bilmediğim yerlerden alışveriş yaparken sürekli alışveriş miktarı kadar para yükleyip sanal kart açıyorum. Papara bu konuda en iyisi. Silip yeniden açıyorsun, sonra kafan rahat oluyor. Tek sıkıntısı 10 adet hakkın var aylık, başka uygulamalarda limit varmı emin değilim.

Ben bilmediğim yerlerden alışveriş yaparken sürekli alışveriş miktarı kadar para yükleyip sanal kart açıyorum. Papara bu konuda en iyisi. Silip yeniden açıyorsun, sonra kafan rahat oluyor. Tek sıkıntısı 10 adet hakkın var aylık, başka uygulamalarda limit varmı emin değilim.
Hocam bu konuları çok bilmiyorum o yüzden soruyorum. Aylık 10 tane sanal kart demek 10 tane farklı numara demek değil mi? Ben şimdi 1 ayda atıyorum 5 online alışveriş yapacağım diyelim, bu 5 alışverişin 5'inde de farklı sanal kart mı kullanmalıyım yoksa sanal kart olmasına rağmen yine de hep aynı kartı kullanmanın da riski var mı acaba?

Biraz karıştırdım bu durumu araştırınca, bir de bir sanal kart ile aldıktan sonra ben o sanal kartı değiştirmiş olsam, olası iade durumunda paramı nasıl alacağım?

Hocam bu konuları çok bilmiyorum o yüzden soruyorum. Aylık 10 tane sanal kart demek 10 tane farklı numara demek değil mi? Ben şimdi 1 ayda atıyorum 5 Online alışveriş yapacağım diyelim, bu 5 alışverişin 5'inde de farklı sanal kart mı kullanmalıyım yoksa sanal kart olmasına rağmen yine de hep aynı kartı kullanmanın da riski var mı acaba?

Biraz karıştırdım bu durumu araştırınca, bir de bir sanal kart ile aldıktan sonra ben o sanal kartı değiştirmiş olsam, olası iade durumunda paramı nasıl alacağım?

Tehlikeli yerlerden alışveriş yapmiyorsan böyle şeyleri dert etmene gerek yok. Aynı sanal kartı istediğin kadar kullanabilirsin. Kartı değiştirirsen para hesabına gelir.

Geri
Yukarı