Bannerlord hız nasıl arttırılır?

atomicbomb61

Picopat
Daha fazla  
Dostlar aşırı yavaşım haydut kovalıyorum kaçıyor direkt yetişemiyorum at aldım bayağı bir işe yaramıyor ne yapmalıyım?

Not: Envanterde yemekten başka item yok.

1699034249004.png

Yavaş olmanın sebebi yazıyor zaten. Tutsağın varsa ordunun hızı yavaşlar. Haydut yakalamak istiyorsan az miktarda süvari ile dolan.

Aşırı derecede fazla at alırsanız da yavaşlarsınız. Aynı zamanda çok fazla askeriniz varsa da yavaşlarsınız.

Dostlar aşırı yavaşım haydut kovalıyorum kaçıyor direkt yetişemiyorum at aldım bayağı bir işe yaramıyor ne yapmalıyım?

Not: Envanterde yemekten başka item yok.

Eki Görüntüle 2001713
Scouting perklerini ver. Orduyu süvarilerden oluştur, çok fazla binek taşıma. Yükünü 5k civarlarında tut 40-50 askerde.

Aşırı derecede fazla at alırsanız da yavaşlarsınız. Aynı zamanda çok fazla askeriniz varsa da yavaşlarsınız.
Peki bro ben az önce klana böyle birini aldım yanlışlıkla yoldaş olarak bu nasıl

Dosya Ekleri

• resim_2023-11-03_210529067.png
    resim_2023-11-03_210529067.png
    771,4 KB · Görüntüleme: 28
69 vekillik geliştirilirse çok iyi olur. Bir kalen veya şehrin varsa (yoldaşınla aynı medeniyet olmasına dikkat et) oraya vali olarak atayabilirsin.
Maalesef hiç kalem veya şehrim yok bu kale şehir olaıynı biliyorsan az birşey anlatırmısın nasıl alacağım kale veya şehir birde artısı eksisi nedir?

@atomicbomb61 öncelikle ciddi bir gelirin olmak zorunda. Çünkü kale almak için bir krallıkla savaşacaksın. Bunun içinde hem senin hem de yeni kuracağın orduların (yoldaşlarına ve aile bireylerine ordu kurdurtabilirsin) ciddi bir masrafı olacaktır. İlaveten paralı asker tutarsan bu da senin işine gelir.

Gelir ve ordu olayını hallettikten sonra zayıf gözüken ve olabildiğince saldırıya açık olmayan bir kale bulup orayı almaya çalışacaksın. Aldıktan sonra oraya kuşatmaya büyük ordular gelebilir. Bunun içinde savaşacağın krallığın hali hazırda başka krallıklarla savaşıyor olması işine gelir.

Kale ve şehir almanın artısı ise sana hem önemli bir gelir sağlıyor hem de zaten bir imparatorluk kurmak istiyorsan (oyunun kendi hikayesi) kaleler ve şehirler ele geçirmek zorundasın. Hikayeden bağımsız da gidebilirsin tabii ki. Kendi kalen ve şehrin olunca o yerleşkelerden daha ucuza daha üst seviye askerler falan toplayabiliyorsun. Esir aldığın önemli kişileri zindana koyabilirsin. Satmak istemediğin (yiyecek veya demircilik eşyaları) şeyleri zulana koyabilirsin. Bunun gibi birçok artısı var. Oyun hakkında bir sorun olursa beni her zaman etiketleyebilirsin.

Bu arada başka krallıklara lord olarak katılırsan da kale ve şehir alabilirsin ama bence oyunda en baştan kendi krallığını kurmak çok daha zevkli.

IMG_1934.jpeg

Geri
Yukarı