Çözüldü Bannerlord nasıl kale sahibi olunur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

şahıs

Hectopat
Yer
Aksaray
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ryzen 5 1600 Team T-Force Vulcan TUF Gaming Alliance 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 DDR4 Asus rx 550 4gb gigabyte b450m -h wd10ezex , suv400s37240g
Meslek
öğrenci
Gelir kaynağı olmadığı için orduyu en fazla 100 yapabiliyorum daha fazla yapınca zarar etmeye başlıyorum. Nasıl kale alabilirim? Elimde 180k param var. Bunlarla ne yapabilirim?

Çözüm
Gelir kaynağı olmadığı için orduyu en fazla 100 yapabiliyorum daha fazla yapınca zarar etmeye başlıyorum. Nasıl kale alabilirim? Elimde 180k param var. Bunlarla ne yapabilirim?
100 orduyla hiç bir şey yapamazsın. Bir krallığa katılarak, onların ele geçirdiği kaleleri sahiplenebilirsin ama o krallığa bağlı olursun. Geliştikçe krallığa meydan okuyarak, mülklerini elinde tutabilirsin ama o krallığa savaş açmana sebep olur.

Ordunu biraz daha büyüterek, isyan bayrağı çekmiş klanların kalelerini kuşatabilirsin. Bu yöntem hiç bir krallığa savaş açmadan mülk edinmenin en iyi yoludur.
100 orduyla hiç bir şey yapamazsın. Bir krallığa katılarak, onların ele geçirdiği kaleleri sahiplenebilirsin ama o krallığa bağlı olursun. Geliştikçe krallığa meydan okuyarak, mülklerini elinde tutabilirsin ama o krallığa savaş açmana sebep olur.

Ordunu biraz daha büyüterek, isyan bayrağı çekmiş klanların kalelerini kuşatabilirsin. Bu yöntem hiç bir krallığa savaş açmadan mülk edinmenin en iyi yoludur.

Çözüm

hocam ben vasal olarak 2 savaşta savaştım ama nasıl alacağımı anlayamadım.

hocam ben vasal olarak 2 savaşta savaştım ama nasıl alacağımı anlayamadım.
Krallığınız bir mülk fethedince, o mülkün hangi klanın alması için bir oylama başlatırlar. Bu oylamada öncelik, mülkü olmayan klanlardır. Merak etmeyin sizi mülksüz bırakmazlar.

Krallığınız bir mülk fethedince, o mülkün hangi klanın alması için bir oylama başlatırlar. Bu oylamada öncelik, mülkü olmayan klanlardır. Merak etmeyin sizi mülksüz bırakmazlar.

Hocam o oylama kısmını nasıl bulabilirim? Arayüze çok hakim değilim.

Hocam o oylama kısmını nasıl bulabilirim? Arayüze çok hakim değilim.
Sefer haritasında sağda bildirim olarak geliyor. Örneğin "Myzea'nın sahibi" diye bir bildirim geliyor. Tıklayınca oylanma hakkı kazanan klanlar gözüküyor.

Sefer haritasında sağda bildirim olarak geliyor. Örneğin "Myzea'nın sahibi" diye bir bildirim geliyor. Tıklayınca oylanma hakkı kazanan klanlar gözüküyor.

Hocam peki ne kadar sürede bir savaş başlar. Uzun süredir bekliyorum.

Hocam peki ne kadar sürede bir savaş başlar. Uzun süredir bekliyorum.
Krallığınız;
  • Yüksek haraç ödüyorsa,
  • Uzun süredir savaşa girmiyorsa,
  • Komşu krallıklardan güçlüyse,
savaş yakındır.

Krallığınız;
  • Yüksek haraç ödüyorsa,
  • Uzun süredir savaşa girmiyorsa,
  • Komşu krallıklardan güçlüyse,
Savaş yakındır.

Hocam sağ olun. Şu an bana bir şehir verdiler.

Yeni konular

Geri
Yukarı