BaşıBoş Köpek Sorunu

Yusuf Can

Kilopat
Daha fazla  
Köpekleri seviyor muyum? Elbette seviyorum ancak ülkemizde çok büyük bir sorun olan başıboş köpek problemi var. Hayvan severler bazen köpek tanrılarıymış gibi davranıyor. Bu cidden etik bir durum değil. Evlerindeki hamam böceğine terlikle şaplak atıp hayvanın pestilini çıkaranları çok gördüm. "Onlara bir şey yapmazsan sana saldırmazlar" ayakları cidden koca bir boş geliyor bana. Avrupa ülkesi olmak istiyoruz fakat sokaklarımız Hindistan'dan beter. Haber kanalları vermiyor fakat neredeyse her gün başı boş köpekler insanlara, hayvanlara zarar veriyor.

Evet bunları yazan bir hayvan sever. Evimde ve bahçem de 8 tavuk, 1 horoz, 1 kuzu, 1 sultan papağanı, 2 muhabbet kuşu, 1 köpek, 2 kedi besliyorum.

Bu konu hakkında ki düşünceleriniz nelerdir?

İstanbul'un simgesi haline gelmiş sokak hayvanları özellikle de kedi. Halkın hoşuna gidiyor yiyecek vermek, sevmek. Avrupa'da yok diye bizde de aynı şekil olması gereği yok.

İstanbul'un simgesi haline gelmiş sokak hayvanları özellikle de kedi. Halkın hoşuna gidiyor yiyecek vermek, sevmek. Avrupa'da yok diye bizde de aynı şekil olması gereği yok.
Dediklerimi anlamadınız galiba, başıboş köpekler sorun yaratıyor diyorum.
Sadece twitter.com/KopekSorunu sayfasının paylaştığı fotoğraflara ve videolara bak. Yazdıkları seni hiçbir şekilde ilgilendirmesin. Objektif ol. Sadece 2-3 dakika.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı