Basit site nasıl yapılır?

Domain hosting almak ne alaka. Ev kuruyorsun tuğla taşı yok. Ne anladım ben o evden. Önce ev nasıl yapılır onu öğren sonra o eve oturduğunda senin oturduğunu reklam edersin. Domain ile hosting bu işte.

Hayır eğer domaini mesela GoDaddy'den alırsa GoDaddy üzerinden HTML falan bilmeden yapabiliyor.

Gayet kolay bir panel var normal tasarım yaparmışcasına site yapıyorsun.

Blogspot ile başla. Zaten ekleme yapacağın alan HTML editor olarak gelir. Oradan deneme yanılmayla ekleyebilirsin. Bizim zamanımızda bu tip siteler yoktu nereden nerelere geldik. Şimdiki nesil cok şanslı ama en büyük problem hazıra konmak insanın daha fazla bilgi edinmesine engel olur (chatpbt vs tırt). Eğer bu tip şeylere ilgin varsa hazıra konmak yerine kodlamaya yönelmeni tavsiye ederim. Yolun uzun. HTML ile başlaman lazım. Sonra o HTML sitelere kod ile değil de veri tabanı üzerinden ekleme yapabilmen için PHP'yi öğrenmen lazım. Daha sonra PHP ile yazılanlar yetersiz gelecek Framework'lara ilgi duyacaksın. Sonuç bu işlere ne kadar erken yaşta başlarsan o kadar yol alırsın. Acele etmemeni tavsiye ederim. Her öğrendiğin sana kar kalacak.

Hocam ilerlemeyi düşünmüyorum. Tek kullanımlık olacak.

Bir siteyi öğrenmek için mi açıyor, öğrenmek için olsa bunun eğitimlerini vb alır.

Hiçbirşey bilmiyorsan yapacağın hiçbirşeyde yoktur.. En basit örneği Blogspota editor yardımıyla html veri girmek bile bilgi gerektirir..bilmiyorsan yapamazsın.. Olayın özeti bu.i Domain, hosting sonraki aşama..

Hiçbir şey bilmiyorsan yapacağın hiçbirşeyde yoktur. En basit örneği Blogspota editor yardımıyla HTML veri girmek bile bilgi gerektirir. Bilmiyorsan yapamazsın. Olayın özeti bu. İ Domain, hosting sonraki aşama.

Kral neyin boşunun yapıyorsun tek bir sayfa açacağım amacım öğrenmek değil diyorum?

Geri
Yukarı