Basketbol mu yoksa futbol mu seçilmeli?

yemrewest

Hectopat
Selamlar arkadaşlar. Ben normalde ana dal olarak futbolu oynayıp sadece ara ara arkadaşlarla basketbol oynamaya giderdim. Ancak son zamanlarda aklıma bir soru takıldı: Acaba basketbolu mu ana spor olarak yapsam? Basketbol hocam kulübünde oynamamı istiyor. Ancak futbolu da çok seviyorum. Futbol hocam da futbolda devam etmemi istiyor. Ben de çok ikilemde kaldım. Ne yapsam karar veremedim. Ayrıca basketbol için boyum biraz kısa gibi. 1.52 boyundayım, 12 yaşındayım. Sizin önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hoca seni kulübünde görmek istiyorsa bir bildiği vardır. Ben 3 yıldır basketbol oynuyorum(hocam sayesinde).Bir süre sonra oynamak artık günlük ihtiyaç haline geliyor. Ama kötü anlamda değil. Spora olan ilginiz artıyor.

Geç yazıyorum ancak burada fiziki durumlarda çok önemlidir basketbolda atik olman gerekir ancak hoca seni külübünde görmek istiyorsa yeteneklisindir veya sende o gelecek vardır.

Geç yazıyorum ancak burada fiziki durumlarda çok önemlidir basketbolda atik olman gerekir ancak hoca seni külübünde görmek istiyorsa yeteneklisindir veya sende o gelecek vardır.
Fizik olarak atik hızlıyım ancak boyum çok kısa şutlarım orta o yazdığım zaman orta mesafe anca atıyordum şimdi 3'lük çizgisinden bile isabet ettirebiliyorum tabi yüzde olarak çok azdırım muhtemelen :)

Fizik olarak atik hızlıyım ancak boyum çok kısa şutlarım orta o yazdığım zaman orta mesafe anca atıyordum şimdi 3'lük çizgisinden bile isabet ettirebiliyorum tabi yüzde olarak çok azdırım muhtemelen :)
Ne kadar çalışırsan isabetin o kadar artar ve boyunun kısa olması kötü avantaj değil benim için atik hızlı ve kısa boylu olman artı olarak şutlarının isabetli olması oyun kurucu olarak oynaman için çok iyi. Biraz geç yazmış olabilirim ama bence basketbola bir bak .

Yeni konular

Geri
Yukarı