Başlangıç için org mu yoksa dijital piyano mu alınmalı?

SlapMemo

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, yeni hobi edinmek istiyorum. Org ve piyano arasında kaldım. Org ile neredeyse her müzik aletini çalabileceğim için daha mantıklı gibi geldi fakat bilemedim.

Casio CT-X700 61 tuşlu org: 8000₺
Artesia performer 88 tuşlu dijital piyano: 9800₺

Aradaki 1800₺ fark için dijital piyano alınır mı? Asıl amacım piyano öğrenmek fakat Org'un farklı müzik aletleri de ilgimi çekti. Kararsız kaldım konuyla ilgili bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

Org'da ustalaşıp ileride kaliteli bir piyano almayı düşünüyorum.

Teşekkürler.

merhaba, size yanıt vermek için üyelik yaptım :) eğer piyona çalmak istiyorsanız mutlaka dijital bir piyano ile başlamalısınız. maalesef orglar piyanoların tuş hassasiyetlerine sahip değiller bu çalımda ciddi bir fark yaratır. eğer bütçeniz müsaitse dijital piyano almanızı öneririm. mesajınızda bulunan piyano pek önerilen bir marka değil, arızalarla karşılaşmanız muhtemel. satmanız da zor olacaktır. bütçe yükseltebilirseniz öneride bulunabilirim. eğer daha fazla bütçe ayıramıyorsanız kötü bir dijital piyano yerine hassasiyet farkını da kabullenerek iyi bir org alabilirsiniz CT-X700 modelini daha önce kullandım, fena değildir.

Merhaba, size yanıt vermek için üyelik yaptım :) eğer piyona çalmak istiyorsanız mutlaka dijital bir piyano ile başlamalısınız. Maalesef orglar piyanoların tuş hassasiyetlerine sahip değiller bu çalımda ciddi bir fark yaratır. Eğer bütçeniz müsaitse dijital piyano almanızı öneririm. Mesajınızda bulunan piyano pek önerilen bir marka değil, arızalarla karşılaşmanız muhtemel. Satmanız da zor olacaktır. Bütçe yükseltebilirseniz öneride bulunabilirim. Eğer daha fazla bütçe ayıramıyorsanız kötü bir dijital piyano yerine hassasiyet farkını da kabullenerek iyi bir org alabilirsiniz CT-X700 modelini daha önce kullandım, fena değildir.

Merhaba, ince düşünceniz için çok teşekkür ederim. Bütçem var fakat bir anlık heves olabilir diye korkuyorum. O yüzden giriş seviye bir şeyle başlamanın daha uygun olacağını düşündüm.
Yine de dijital piyano için bir öneriniz var mıdır? Belki bütçemi aşıp alabilirim, aşamazsam CT-X700 alacağım. Tekrardan teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı