Batarya değişimine rağmen ASUS Vivobook laptop şarj tutmuyor

Talha1910

Femtopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler, ASUS Vivobook X542UR-GQ030 model diz üstü bilgisayarımın yaklaşık 4 ay önce bataryasını değiştirdim. 4 aydır herhangi bir sorun yaşamamışıtım ancak şehir dışında olduğum için bilgisayar yaklaşık 10 gün hiç açılmadı. Geldiğimde ise bataryanın şarj olmadığını ve prizden çıkardığımda bilgisayarın kapandığını gördüm. Önce bataryayı söküp tekrar taktım çözüm olmayınca format attım ve diriverleri tekrar yükledim ama yine bir çözüme ulaşamadım. Başına daha önce gelen oldu mu ne yapmam gerekiyor? Vereceğiniz cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim.

Not! Pil raporuna baktım son tam dolum %99, XXX küsur çıkıyor, batarya sağlığı yerinde diye düşünüyorum.

Bilgisayar demek ki bataryayı görmüyor bataryanın soketini pinlerini temizle öyle tekrar dene ya da bataryanın içindeki yükler beklemekten dolayı durağan hale gelmiş olabilir. Böyle durumda pili bir poşete koyup buzluğa falan atıyorlar ama ne kadar doğru bilemiyorum.

Aygıt Yöneticisi'nden güç ile ilgili aygıtları kaldırıp ardından donanım değişikliklerini tara yapabilirsiniz aynısı başıma gelmişti benimki bu şekilde çözülmüştü.

Maalesef güç ile ilgili olan aygıtı kaldırıp donanım değişiklerini taradığımda bilgisayar kapanıyor.

Bilgisayar demek ki bataryayı görmüyor bataryanın soketini pinlerini temizle öyle tekrar dene ya da bataryanın içindeki yükler beklemekten dolayı durağan hale gelmiş olabilir. Böyle durumda pili bir poşete koyup buzluğa falan atıyorlar ama ne kadar doğru bilemiyorum.
Bataryayı söktüğümde pil yok uyarısı alıyorum ama batarya takılı ve şarj kablosu da bağlıyken %0 kullanılabilir (Prize takılı) ibaresi oluyor.

Aygıt Yöneticisi'nden güç ile ilgili aygıtları kaldırıp ardından donanım değişikliklerini tara yapabilirsiniz aynısı başıma gelmişti benimki bu şekilde çözülmüştü.
Maalesef güç ile ilgili olan aygıtı kaldırıp donanım değişiklerini taradığımda bilgisayar kapanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı