Bataryasız laptopa BIOS güncellemesi yapmak

Kerem Yolcu

Centipat
Daha fazla  
Bataryam bozulduğu için ve bataryamın fiyatı 1.000 TL olduğu için bataryasız kullanıyorum.
Ama geçenlerde anakartın BIOS unun güncel olmadığını gördüm hemen yüklemeye başladım derken "check battery" diyor yani kısacası "bataryasız" diyor ve yapamıyorum.
Acaba başka bir yolu var mıdır güncellemeyi hata almadan çünkü hata ekrandan gitmiyor ve bir şeylere basamıyorum sonra kapatıp tekrar açmak zorunda kalıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'u güncellemek için pil gerektiğini ilk defa okuyorum. Sanırım BIOS üzerinden güncellemeye yardımcı olan bir arayüzünüz var. DOS ekranından yapmayı deneyebilirsin.

Ayrıca üreticilerin hazır olarak sürdüğü BIOS'lar cihazın yükleyebileceği en güncel BIOS modüllerini barındırdığı anlamına gelmez. BIOS'ların içerisinde birçok modül var. Onların güncel Firmware dosyalarını bulabilirseniz, kendiniz de güncelleyebilirsiniz. Örneğin: CPU micro code güncellemeleri nerdeyse her ay yenisi çıkıyor. Onları BIOS dosyanıza entegre edebiliyorsunuz -UBU aracını kullanarak. Donanımlarınızın daha güncel Firmware dosyaları varsa UBU aracıyla onları da entegre ederek BIOS'unuzu modlayabiliyorsunuz. Üreticiler malesef güncel BIOS'ları sadece amiral gemisi denen modellere çıkartıyor. ):
1600061783005.png

Ayrıca pil için 1000 TL bana çok geldi. Pil modelinizi aratarak bu siteden fiyatlara bakın isterseniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı