Batman: Öldüren Şaka

575412

Decipat
Animasyonun sonuna doğru Joker'i yakalayan Batman, Joker'e onu düzeltebileceğini söyleyerek yardım eli uzatır. Bunun üzerine Joker alttaki fıkrayı anlatarak Batman'in kendisinden farkı olmadığını dile getirmiştir. (Spoiler bulunmakta)
Tımarhaneye kapatılmış iki deli, bir gece kaçmaya karar verir. Çatıya çıkarlar ve bir tanesi karşıdaki evin damına atlayıverir. Ancak diğeri atlamaktan korkmaktadır. İlk atlayan deli korkmakta olan arkadaşına; ‘Yanımda fenerim var, onu sana doğru tutarım. Sen de ışığa basarak karşıya geçiverirsin' der. Atlayamayan deli kafasını sallar ve ‘Sen beni deli mi sandın? Ya yarı yoldayken feneri söndürürsen ne olacak?' der.
Batman: The Killing Joke
Mutlaka izlemenizi tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Joker yüzde yüz haklı bu konuda. Yarasa kıyafeti giyip damlarda gezen kimi görsem Jandarma'ya haber veririm.

Hocam ben yine de Batman'i seviyorum ya. Zekasını çok iyi kullanıyor. Joker'de öyle. Bence de 2'si çok benziyorlar.
Ayrıca bu animasyonda Joker'in Joker olmadan önceki hayatından ve olmasının sebeplerinden da az da olsa bahsediliyor.

Batman fakir olsaydı ve o yarasalı çukura düşseydi kurtarılıp olaydan ilham almak yerine şuan helvasını yiyorduk ve Gotham'daki tüm gazetelerde kayıp küçük çocuk belediyenin çukurunda can verdi haberleri olurdu.Ah paranın gözü kör olsun.

O sahneyi ilk gördüğümde çok komik gelmişti, şimdi hatırlayınca yine komik geldi :D

İzlememiş olanlar için o sahnenin linkini şöyle bırakayım (spoiler içerir, animasyonu izlemeyen kişilerin zevkini kaçırabilir);
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
O sahneyi ilk gördüğümde çok komik gelmişti, şimdi hatırlayınca yine komik geldi :D

İzlememiş olanlar için o sahnenin linkini şöyle bırakayım;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bundan sonrasını izlemeyenler için spoiler etiketi ile konuşalım hocam.
Bana komik gelmedi aslında. Derin anlam içeriyor. Ayrıca sonda Joker'in sesi kesildiği için sonda ne olduğunu merak ediyorum. Yönetmen son kısmı bizim hayal gücümüze bırakmış.

Bundan sonrasını izlemeyenler için spoiler etiketi ile konuşalım hocam.
Bana komik gelmedi aslında. Derin anlam içeriyor. Ayrıca sonda Joker'in sesi kesildiği için sonda ne olduğunu merak ediyorum. Yönetmen son kısmı bizim hayal gücümüze bırakmış.
Batman, Joker'i öldürüyor. En azından gördüğüm iddiaların geneli bu yönde olduğu için ben de öyle düşünüyorum.

Geri
Yukarı