Çözüldü Battfield 4 kitlenme sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Soruyu üstüme alınarak cevaplıyorum :)

İşletim sistemim Win 8.1 (Orijinaldir.)

İşlemci: FX 8320
Anakart: ASUS M5A97 R2.0
Ekran Kartı: ASUS GTX 760
RAM: GSKILL 2x4 1866 Mhz

Belki bu sorunu yaşayan diğer arkadaşlarda sistemlerini yazarlarsa ortak bir sorun bulma şansımız olur.

Bende de AMD FX6100 var Anakartım Gıgabyte 990XA-UD3 bios güncellemeden önce tüm oyunlar kasılıp kalıyordu. Bios güncelle herhalde benle aynı soruna sahipsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mantle kullanıyorsan kapat oyunu baştan aç, Mantle tırt bir icat low ayarda +70 FPS ile takılıyor ultrayı anlayın artık.

Hacılar bende durum çok vahim bazı bölümleri sorunsuz oynuyor bazıları tık takılıyor ve defalarca deneme çabalarıma rağmen yine aynı. Sorunu ekran kartına bağlamıştım artık garantiye salacaktım bir sonuç çıkmazsa satacaktım Nvidia kart alacaktım ama durum orada da aynıymış.

Mantle kullanıyorsan kapat oyunu baştan aç, Mantle tırt bir icat low ayarda +70 FPS ile takılıyor ultrayı anlayın artık.

Hacılar bende durum çok vahim bazı bölümleri sorunsuz oynuyor bazıları tık takılıyor ve defalarca deneme çabalarıma rağmen yine aynı. Sorunu ekran kartına bağlamıştım artık garantiye salacaktım bir sonuç çıkmazsa satacaktım Nvidia kart alacaktım ama durum orada da aynıymış.

Maalesef bende de durum aynı. Ancak anlamadığım çoğu insan bu sorunu yaşamıyor. Belki de BIOS güncellemek gerekiyor olabilir.Harddiskim gelince denerim güncellemeyi. BIOS güncellemeyi nasıl yapılır en ufak bir fikrim yok ama forumda birçok anlatım var. Bu şekilde halledebilirim sanırsam :)

BIOS bu hafta içinde yeni sürüm çıkmıştı güncelledim.

Anakart farklı olsada buradaki yöntem ile aynı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende sorunun BIOS güncellemesinden olduğunu sanmıyorum çünkü başka oyunları online olarak oynayabiliyordum. İşin kötü tarafı siz çözüm olabilecek birçok şeyi denemişsiniz ve hala sorun devam ediyor. Buda beni BF4 oynama konusunda umutsuzluğa düşürüyor. Belki de EA ile direk iletişime geçmek lazım denemekten zarar çıkmaz.

Ben o kadar çok şey denedim işletim sistemi çöktü.

Sabit diskim geldiği anda oyunu deneyeceğim ve aynı sorunu yaşarsam EA ile iletişime geçmeye çalışacağım ve umarım bunu yapabilir bir çözüm bulabilirim. Dünyada bu sorunu yaşayan tek bizler olamayız :)

Şu haritayı oynayamadığım her an için yanıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşlemci: İ5-4670k
Anakart: MSI GD-65
Ekran kartı: Asus GTX 780
Ram: Gskill 2x4 1866 mhz
Windows 8.1

Bu sorun bende 64 kişilik serverlerde oldu. 48 ve daha düşük kapasiteli serverlerde sorun yaşamadım. Sizde bir deneyin isterseniz.

48 ve daha düşük kapasiteli serverler hakkındaki sözümü geri aldım çünkü oyunu yeterince oynamamışım. Engellemediğini sadece geciktirdiğini fark ettim.

Önümüzdeki günlerde BF4'ü tekrar kurup deneyeceğim arkadaşlar, sonucu buraya yazarım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı