Battle.net hesap sahibi ispatlama

İsmail Evece

Picopat
Daha fazla  
2. el bir Battle.net hesabı satın aldım 450 TL'ye. Hesabı 4 ay kullandım sıkıntı yok fakat bu haftadan itibaren "Böyle bir hesap mevcut değil" sorunu ile karşılaştım. Ticket attım, ilk ticketimde "Bizim hatamız sonucu mailinizi değiştimişiz" dendi ve hesabın faturası numarası şifresi vb. soruların cevabı istendi. Hesaba kayıtlı bir numara olduğunu gösteren bir doğrulama kodum vardı onu yolladım ve bu bana gönderilen mail ile birlikte hesap hakkında ne biliyorsam hepsini aktardım. Sonuç olarak benden fatura, işlem kimliği, oyun anahtarları falan isteniyor. Ne yapmam gerekiyor? Hesabı satan kişi de 2. el almış hesabı ve bu yüzden hesabın ilk sahibine ulaşmam mümkün değil.

Battle.net konusunda tam bilgili değilim ama böyle bir durumu ikinci el hesap aldığımda yaşamıştım. Aslında hesapta bir sorun yoktu sadece dolandırılmıştım. Umarım sizde durum böyle olmamıştır.

Son düzenleme:
İstedikleri kanıtları sunmak zorundasınız. Aksi takdirde hesabı geri alma ihtimaliniz yok. İkinci el hesap alırken bunları düşünerek hareket etmeniz gerek.

Bu hesabın ilk sahibi muhtemelen hesabı aldı benden. Allah belasını versin vallahi Allah'ın cezası elin şeytana tapan pis fasığı. Haram zıkkım olsun. Rus hesabına indirim oluyormuş Call of Duty oyunlarında. Bu indirim % kaç?

2. el bir Battle.net hesabı satın aldım 450 TL'ye. Hesabı 4 ay kullandım sıkıntı yok fakat bu haftadan itibaren "Böyle bir hesap mevcut değil" sorunu ile karşılaştım. Ticket attım, ilk ticketimde "Bizim hatamız sonucu mailinizi değiştimişiz" dendi ve hesabın faturası numarası şifresi vb. soruların cevabı istendi. Hesaba kayıtlı bir numara olduğunu gösteren bir doğrulama kodum vardı onu yolladım ve bu bana gönderilen mail ile birlikte hesap hakkında ne biliyorsam hepsini aktardım. Sonuç olarak benden fatura, işlem kimliği, oyun anahtarları falan isteniyor. Ne yapmam gerekiyor? Hesabı satan kişi de 2. el almış hesabı ve bu yüzden hesabın ilk sahibine ulaşmam mümkün değil.
Bir önceki konunuzda da son mesajlarımda belirmiştim. Maalesef, üzülerek söylüyorum ki kimlik bilgileriniz, oyunların serial numaraları veya oyunları aldığınızı gösteren fiş/slip/dijital slip vb şeylere erişiminiz yoksa elden bir şey gelmiyor. Hatta erişiminiz olsa bile bu bilgiler hesabın ilk sahibi ile eşleşmiyorsa o hesabı kurtaramıyorsunuz. Ancak ve ancak hesabın ilk sahibi hesap üzerinde tam yetkiye sahiptir. Zaten hesabın el değiştirdiğinden şüphelenilirse hesap kilitlenir. Sadece ilk sahibi açabilir bu kilidi. O da hesabın çalındığına ikna etmek zorunda Blizzard-Activision'ı. Aksi halde o bile kurtaramayabilir.

%99 başınıza gelen şey de bu.

Blizzard-Activision hesap satışı ve RMT (Real Money Trading) konusunda sıfır tolerans ile hareket ediyor. EULA metninde açıkça şu iki ifade yer alıyor.

Account and any Battle Tags associated with an Account. All use of an Account will inure to Blizzard’s benefit. Blizzard does not recognize the transfer of Accounts. You may not purchase, sell, gift or trade any Account, or offer to purchase, sell, gift, or trade any Account, and any such attempt will be null and void and may result in the forfeiture of the Account

Transfers: Attempt to sell, sublicense, rent, lease, grant a security interest in or otherwise transfer any copy of the Platform or component thereof, or your rights to the Platform to any other party in any way not expressly authorized herein. Any sale of Service Provided Content, including, but not limited to, virtual currency for “real” money or exchange of those items or virtual currency for value outside of the Program is prohibited.

Geri
Yukarı