BattleBit Remastered ilk izlenim

183206

Megapat
Makaleler
1
Oyunun 180 TL'lik fiyatını yüksek bulduğum için bugüne kadar oyunu almamıştım. Ancak oynayacak oyun bulamadığımdan ve oyunu merak ettiğim için forumda Steam bakiyesini TL'ye çevirmek isteyen birisinden %25 indirimle 135 TL'ye oyunu hediye yollaması karşılığı satın aldım. Normalde bu parayı da bir oyuna vermem de oyunu merak ediyordum. İncelemeden daha çok ilk izlenim olacak ve herkesin bildiği basit ayrıntıları anlatmak yerine kendi düşüncelerimi yazacağım.

Oyunun mekanikleri özellikle boyutuna göre çok iyi. Oyun sadece 400 MB. 2 GB yer kaplıyor. Ancak mekanikleri Warzone'yi anımsatıyor. Nişan alma, koşma, ateş etme mekanikleri boyutuna ve grafiklerine göre oldukça iyi. Yeni başladığımdan dolayı teçhizatı kötü olan silahla oynamama rağmen orta mesafedeki düşmanı tarayıp öldürmek zor değil. Çok çok basit de değil. Teçhizat geliştikçe basitleşebilir ama. Oyunun 256 kişilik modunda kişi sayısından dolayı haritanın biraz büyük olmasını beklemiştim ancak pek büyük sayılmayacak bir haritada oynadım. 1 harita oynadım sadece, oyunu beğendiğim için ilk izlenimimi yazmaya geldim. Tıpkı Squad'daki gibi ticket olayı var, öldüğünüzde ve Medic'in sizi kaldırmasını beklemeden yeniden doğduğunuzda ticket kaybediyorsunuz. Oyun Squad kadar ciddi bir oyun olmadığından insanlar çok takmayıp direkt give up atabiliyorlar. Kişi sayısı da fazla olduğundan fazlasıyla ticket ile başlıyor oyuna 2 takım da. Mermi yediğinizde kendinizi bandajlayabiliyorsunuz ancak eksilmiş olan canınızı ancak medic doldurabiliyor, bu da Squad ile aynı mantığa sahip. Oyunda silahlarınızı oynadıkça geliştirebiliyorsunuz. Bu, benim Warzone'da sevmediğim bir özellikti ancak BattleBit battleroyale olmadığından dolayı çok da takmıyorum. Öldükten 10 saniye sonra geri kalkıp ateş etmeye devam ediyorsunuz, ölmek büyük bir ceza değil oyunda. Oyunda rakip takımla sesli iletişim kurabiliyorsunuz, keşke Squad'da da olsa dediğim bir özellik. Oyun sonunda sıradaki map için oylama çıkıyor, küçük-büyük mapler arasında seçim yapılıyor. Büyük bir mapte oynadım, devasa büyük değildi. Squad'dan sonra mapler pek büyük gelmiyor da olabilir artık bana. :D Oyunda evler, ağaçlar vs. yıkılabiliyor 400 MB olmasına rağmen oyun.

Oyunun grafikleri çocukça gözükmesine rağmen yetişkinlere de hitap edebileceğini düşünüyorum. Valorant gibi çocuk oyunu olduğunu düşündüğüm oyunları sevmeyen birisi olarak ben bu oyunu oynarım. Aslında oyunun iyi olduğu bariz, başarısından bunu kestirmek mümkün. Size uygun olup olmadığını da 1-2 video izleyip anlayabilirsiniz. Burada asıl mesela fiyatına değip değmeyeceği bence. En son geçen yıl 50 liraya oyun almıştım, bütün günümü oyun oynayarak geçiriyor olmama rağmen ben oyunlara sürekli ve yüksek meblağlar ödemeyi sevmem. BattleBit'i ise sadece 20-30 dakika oynamış olmama rağmen söylüyorum, verilen paraya değer.
180'e almayın ama, benim gibi 135-140 liraya alın Steam bakiyesini TL'ye çevirmeye çalışanlardan. Fiyatı dert edenler için söylüyorum en azından.
Ben bu oyunu eğer ölmezse en kötü 200-300 saat oynarım diye düşünüyorum. Sararsa 2-3 katı da oynayabilirim ki muhtemelen oynayacağım ilk izlenimime göre.
Sistem gereksinimleri hakkında konuşmaya bile gerek yok, Technopat'a girebiliyorsanız BattleBit'e de girersiniz. :D

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı