Çözüldü Battlefield 1 ve CS:GO FPS Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kyndill

Hectopat
Daha fazla  
Battlefield ve CS:GO'da FPS drop yaşıyorum. Özellikle oyuna ilk girdiğim zamanlar inanılmaz rahatsız ediyor, daha sonra nadiren olmaya başlıyor. Normal şartlarda BF1 75+ FPS verirken ilginç ilginç takılmalar oluyor hatta bunu bile yaşadım;

Adsız2.jpg

Bu yanılmıyorsam 2 kez başıma geldi, birisi bu haritada öteki başka. Haritanın bu bölümünde hareket ettikçe mavi alan tüm ekranı kaplıyor ya da geçiyor, yalnızca yarım saniye falan sürüyor ama o bölgede dolaştıkça ekran bu şekilde oluyor, bu anı yakalamam bile zamanımı aldı biraz. Anlık FPS düşmeleri, takılmalar ve bu şeyin tam olarak sebebi ne olabilir?

Çözüm
Green serisi hızı ıntellipower olarak geçiyor galiba. Oyun için cidden tercih edilmeyen bir model ve RPM değeri muallakta. Bir de oyunlar orijinal mi değil mi bilemedim.
Green serisi hızı ıntellipower olarak geçiyor galiba. Oyun için cidden tercih edilmeyen bir model ve RPM değeri muallakta. Bir de oyunlar orijinal mi değil mi bilemedim.

Çözüm

Dediğiniz gibiymiş, ben sanırım yanlış bir seçim yapmışım bu konuda:) ama şu ana kadar oyun yüklenmesi ve girişlerde hiç sıkıntı yaşamadım. CS:GO ve BF1 dışında da oyun içinde takılma olmamıştı yani genel olarak memnunum hızından. CS'yi SSD'de deneyeceğim, BF1'de de DX12 kapatınca problem kalmadı.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı