Battlefield 2042 almayın, aldırtmayın

balikeat

Megapat
Son gelen 1 GB'lik güncellemeyle oyunu rezil ettiler. Oyunda Memory leak denilen bellek sızıntısı problemi var. Oyunun başında RAM kullanımı 10500 MB civarı iken 1 saatin sonunda 15000 MB oluyor ve oyun hata vermeden donup kapanıyor. Güncellemeden önce bu durum çok nadiren oluyordu ama güncellemeden sonra oyuna her girdiğimde 1 saatin sonunda oyun çöküyor. Çözümü ise yok. Canı isterlerse bir güncelleme çıkartırlar ama şu anlık en yakın güncelleme mart başı.

Bu arada Memory leak probleminden önce oyun hata vererek de farklı bir sebepten çöküyordu onun sebebini bilmiyorum. DirectX hatası verip çöküyor. Oyunun ekran kartı kullanımı konusunda sıkıntıları da var. Bu sorunu çözdükten sonra Memory leak daha da göze batar hale geldi. Memory leak sorunun üzerinde durmadan önce bazen ilk 15 dakikada farklı bir sebepten de çökebiliyordu.

Sözün özü bu bug yuvası çöpü almayın, kimseye de aldırtmayın. Zaten oynayan da neredeyse kalmadı. Steam en çok oynanan oyunlar listesinde artık yok, yerini BF5 aldı. Sunucular çoğunlukla boş ve bot dolu. Sırf verdiğim para boşuna gitmesin diye oynuyordum ama buglarına, hatalarına, bitmeyen saçmalıklarına, oyunda hiçbir sistemin düzgün çalışmamasına 160 saatin sonunda tahammülüm kalmadı. Sadece verdiğim paraya üzülüyorum ve düzelene kadar oynamama kararı aldım. Bitmemiş hatalı oyunu piyasa sürüp milletin cebine göz dikmiş bu sisteme düzelene kadar destek vermeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Firmalar şu aralar grafik yapacağım derken oynanışları hataları boşluyorlar yani cilala parlat mantığı güzel gözüksün yeter satar.

Hocam haklısınız son zamanlarda büyük firmaların çıkardığı oyunların hepsi fiyasko çıkıyor dua edelimde GTA 6'da böyle olmasın.

Hocam bende sadece FPS düşük RAM kullanımı çok fazla farkındayım... 24 GB RAM'im olduğu için çalıştırabiliyor 1-2 defa girdim sonra oynamadım çünkü bu tarz oyunlar benim tarzım değil.

BF'de CoD gibi kalitesiz oyunlar sunuyor artık ben yeni çıkan BF'leri genelde beğenemiyorum her sene bir heyecanlanıyorum yükseliyorum alıyorum 2 hafta sonra kendimi sıkılmış buluyorum bir bakıyorum BF3'deyim.
Bu sebeple en iyi Battlefield bence Battlefield 3 diğerleri hep bir tık sıkıntılı. 4 de helikopterler çok OP al ölme çok seriler. BF 1 grafik olarak güzel oyun aşırı hızlı gerçekciliği düşük BF5 oynadım ama çok katlanamadım oda iticiydi ama BF3 tam kıvamında gerek grafikleri gerek oyun mekanikleri tam yani.

Battlefield 2042 ve Cyberpunk 2077'den çok memnunum. İnsanların bahsettiği gibi sorunlarla hiç karşılaşmıyorum. Sorunlar abartılıyor bence.

Paralel evrende Cyberpunk ve Battlefield 2042.
3.gif

Battlefield 2042 ve Cyberpunk 2077'den çok memnunum. İnsanların bahsettiği gibi sorunlarla hiç karşılaşmıyorum. Sorunlar abartılıyor bence.

Paralel evrende oyuncular:

Geri
Yukarı