Çözüldü Battlefield 3'te seste takılma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

oxymoron

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Msi 970A G46 anakartının onboard ses kartını kullanıyorum ve BF3 oyununda donmalar meydana geliyor. Araştırmalarıma göre Realtek ses kartları Battlefield oyunlarında sorun çıkardığı için donuyormuş.

1) Aynı sorun Battlefield 4te mevcut mu?
2) Ses kartı almadan bu sorunu çözebilir miyim?
3) Eğer ses kartı almam gerekirse bana ucuz ama işimi görecek harici bir ses kartı önerir misiniz?

Edit: Moderatör konu başlığını düzenlemiş ama benim sorunum seste takılma değil. Doğrudan oyun takılıyor ve tek çare kasadan kapatmak oluyor.

Son düzenleme:
Sorunun donanımsal bir çözümü yok. Ses kartınız ile ilgisi olduğunu da sanmıyorum. Genellikle düşük performanslı sistemlerde karşılaştığımız bir sorun. Aynı ekran kartıyla eski sistemimde de yeni sistemimde de karşılaştım. Grafik ayarlarını düşürüp denemenizi öneriyorum. Benim düşüncem büyük ihtimalle ekran kartınız yetersiz kalıyor.

Sorunun donanımsal bir çözümü yok. Ses kartınız ile ilgisi olduğunu da sanmıyorum. Genellikle düşük performanslı sistemlerde karşılaştığımız bir sorun. Aynı ekran kartıyla eski sistemimde de yeni sistemimde de karşılaştım. Grafik ayarlarını düşürüp denemenizi öneriyorum. Benim düşüncem büyük ihtimalle ekran kartınız yetersiz kalıyor.

Ekran kartım r9 290 ve 1920x1080, ultra, aa açık ve fps en az 70 civarı oluyor. İnternette bununla ilgili araştırma yapınca battlefieldın hack koruma programı punkbuster ile realtek ses kartları nasıl oluyorsa çakışıyormuş. Benim gibi bu sorunu yaşayanlar ya biostan ses kartını devre dışı bırakıp sessiz oynamaya devam etmiş ya da yeni bir ses kartı alıp sorunu çözmüş. Ben de eğer sorun bf4te de sorun devam ediyorsa ses kartı alacağım.

Açıkçası yazılımsal bir probleme karşı donanımsal bir önlem almanızı doğru bulmuyorum.

Oyununuz orijinal mi? En güncel sürüm yüklü mü? Tüm sürücüleriniz güncel mi?

Battlefield oyunlarında değil Punkbuster kullanan oyunlarda oluyor. Eski bilgisayarımda Call of Duty 4 Multiplayer oynarken aynı sorunla karşılaşıp araştırmıştım.

Açıkçası yazılımsal bir probleme karşı donanımsal bir önlem almanızı doğru bulmuyorum.

Oyununuz orijinal mi? En güncel sürüm yüklü mü? Tüm sürücüleriniz güncel mi?

Oyunum orijinal, tüm sürücülerim güncel. Şuan mobilde olduğum için konu linkleri atamıyorum ama bununla ilgili internette yerli, yabancı bir çok forumda konular ve tuhaf çözüm önerileri mevcut.

Battlefield oyunlarında değil Punkbuster kullanan oyunlarda oluyor. Eski bilgisayarımda Call of Duty 4 Multiplayer oynarken aynı sorunla karşılaşıp araştırmıştım.

Peki sorunu çözmek için ne yaptınız?

Oyunum orijinal, tüm sürücülerim güncel. Şuan mobilde olduğum için konu linkleri atamıyorum ama bununla ilgili internette yerli, yabancı bir çok forumda konular ve tuhaf çözüm önerileri mevcut.

Peki sorunu çözmek için ne yaptınız?
Xp geçmiştim hatırladığım kadarıyla.

Çare ses kartı.. Creative Sb Play Usb Ses Kartı - Vatan Bilgisayar Şunun gibi bir şey düşünüyorum. Takıp çıkarması kolay olur, punkbuster kullanan oyunlarda bunu kullanırım telefon kulaklığım ile. Bir sorum daha var bunun gibi harici ses kartlarında ve ya dahili olanlarda usb girişi var mıdır? Kullandığım kulaklık kablosuz olarak usb ile bağlanıyorda.

Belki birilerine yardımı dokunur diye yazıyorum. Sorunu Realtek ve Punkbuster programlarını silip, son sürümlerini tekrar yükleyip çözdüm. En azından şuana kadar tekrarlamadı. Yaklaşık 3 saat kesintisiz multiplayer oynadım ve donma olmadı yani sorunu çözdüm diyebilirim.

Zayıf sistemle alakası yok sorunun. Ben H55MXV anakartla böyle bişeyle karşılaşmadım . Punkbusterin keyfi ne zaman isterse, o zaman çıkarıyor böyle sorunları :D.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı