Bayrak törenine geç kaldığım için yok yazıldım

BeratGL0

Centipat
Daha fazla  
Ders başlangıç saati 8:20, ben 8:15'te okul bahçesine girdim, baktım bayrak törenine yetişemeyen herkesi sıraya dizmişler numaranızı alacağız diye. Sıra bana gelene kadar saat 8:30 oldu ve yok yazıldım. İtiraz ya da şikayet edebilir miyim yoksa tamamen haksız durumda mıyım? Ekstra bir şey daha ekleyeyim, sıranın önlerinde olan bir arkadaşım benden daha erken gittiği için hoca yok yazmamış, yani en az bir yerden açık veriyorlar. Bunu kullanarak bunları uğraştırabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Edemezsiniz bayrak törenlerinde erken gelip marşı okumak zorundasınız okulun sizi orada tutma hakkı var genel olarak çoğu disiplinli okulda böyle.

Katılmayışın not alınabilir, ama derslere katılmadı şeklinde sisteme girilemez.

Resmi tören olduğundan neden katılmadığına bir mazeret gerekli. Okuldaydım canım istemedi, karşı sokakta 3-5 dk oyalandım gibi sebeplerden gelmeyenler için işlem başlatılır. Geçerli mazeretin varsa bir problem yok, bir dahakine daha sorumlu ve dikkatli olursun.

İyi de ders başlangıcından önce gelmiş. Öyle bir hakları yok.
Hakkını arayabilirsin.

Hocam öyle bir hakları var. Her okulda pazartesi günleri İstiklâl Marşı töreni yapılır ve bazı okullar bu törene geç kalan öğrencileri yok yazar sıraya alır ve sırada kıyafet kontrolü yapar. Zaten okulun ilk zamanlarında pazartesi erken gelmeleri söylenmiştir tören için.

Hocam öyle bir hakları var. Her okulda pazartesi günleri İstiklâl Marşı töreni yapılır ve bazı okullar bu törene geç kalan öğrencileri yok yazar sıraya alır ve sırada kıyafet kontrolü yapar. Zaten okulun ilk zamanlarında pazartesi erken gelmeleri söylenmiştir tören için.
Yok yazamaz kendi uydurdukları kural bu okullara özel mebte öyle bişey yok ek olarak kafana göre yok yazmak da şikayet edebilirsin İstiklal marşına geç kalmak sorun olsa idi geç kalanlar her gün yok yazılırdi herkes arabayla gelmiyor okula yani

Yok yazamaz kendi uydurdukları kural bu okullara özel MEB'te öyle bir şey yok ek olarak kafana göre yok yazmak da şikayet edebilirsin İstiklâl Marşı'na geç kalmak sorun olsa idi geç kalanlar her gün yok yazılırdi herkes arabayla gelmiyor okula yani.

Araştırabilirsin bazı okulların kendine has kuralları olabiliyor gidip şikayet etse bile bir şey değişmez.

Araştırabilirsin bazı okulların kendine has kuralları olabiliyor gidip şikayet etse bile bir şey değişmez.

Kanka ben mezunum bende yok. Yazıldım zamanında ama boş kural olduğunu söylüyorum. Okulun pazartesi günü dışında yok yazmaya hakkı yoktur. O kadar bana mı öğretiyorsun? Bizim okul cezavi gibi kıyafetin olacak sakalın olmayacak. Askere gidiyorduk sanki.

Kanka ben mezunum bende yok. Yazıldım zamanında ama boş kural olduğunu söylüyorum. Okulun pazartesi günü dışında yok yazmaya hakkı yoktur. O kadar bana mı öğretiyorsun? Bizim okul cezavi gibi kıyafetin olacak sakalın olmayacak. Askere gidiyorduk sanki.

Bizim okulda böyle kanka bende 3. sınıftayım. Senin boş kural olduğunu söylemen bir şeyi değiştirmez sonuç olarak bir kural zaten tören harici kıyafet kontrolü dışında dışarıda tutamazlar kıyafetin veya saç sakalın uygun değilse yine disiplin işlemleri için not alınırsın ve bekletilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı