Netflix Bazı içeriklerinin kalitesi neden düşük?

EfeKaan02

Kilopat
Merhaba, sırf daha iyi dizi film deneyimi yaşamak için RAM'den kısıp OLED ekranlı laptop tercih ettim fakat bazı filmler pastel pastel, bazıları net değil, bazıları var çok güzel cam gibi ama vikings, Breaking Bad vs. izleyesim gelmiyor. 1920x1200p ekran ve internet hızım yüksek en yüksek kaliteye geciyor fark ediyorum ama bazı filmler var ki sanki 720p gibi. Filmden filme göre değişiyor mu yoksa bende mi sorun var?

UHD kullanıyorum.
80Mbps download.
20Mbps upload alıyorum.

Merhaba, sırf daha iyi dizi film deneyimi yaşamak için RAM'den kısıp OLED ekranlı laptop tercih ettim fakat bazı filmler pastel pastel, bazıları net değil, bazıları var çok güzel cam gibi ama vikings, Breaking Bad vs. izleyesim gelmiyor. 1920x1200p ekran ve internet hızım yüksek en yüksek kaliteye geciyor fark ediyorum ama bazı filmler var ki sanki 720p gibi. Filmden filme göre değişiyor mu yoksa bende mi sorun var?

UHD kullanıyorum.
80Mbps download.
20Mbps upload alıyorum.
Filmin çekildiği teknoloji olanaklarıyla ilgili durum. Eski filmler diziler fazla iyileştirilemiyor.

Panelle alakalı olabilir.
Alakası yok. Eski dizilerde ghost screen denilen blurlanmalar fazla olur.

Filmin çekildiği teknoloji olanaklarıyla ilgili durum. Eski filmler diziler fazla iyileştirilemiyor.

Alakası yok. Eski dizilerde ghost screen denilen blurlanmalar fazla olur.
Eski filmler evet dediginiz gibi oyle, ama yeni çıkmış kaliteli sayilacak netflix filmini oled ile denedim ama lcdp veya beni kandiramazsin dizilerini ips ile aldığım kaliteyi alamadım. Ülkeye göre mi ne anlamadım ama turkiyede nedense hiç bir şey kaliteli değil. Mac olsun, dünya para verip abonelik alıyoruz 720p gibi leş bir kalitede izliyoruz netflix keza öyle.

Geri
Yukarı