Bedelli askerlik yapmalı mıyım?

düştüğün yere göre değişir ben Ankara Genel Kurmay daydım orada muhasebe bölümüne verdiler hem tecrübe kazandım hem askerliğim güzel geçti. Düşeceğin yer neresi bilmediğin için herkes farklı şey söyler.

Cevap gayet basit, isin varsa, yukselme sansin varsa, 6 ayda disarida kazanacagin para bedelli parasindan fazlaysa bedelli yapacaksin
Yoksa 6 ay yapacaksin. Ben canakkalede pc basinda 21 gunde bitirdim askerligi, acayip kebapti. Gidecegin yere gore degisir

Geç kaldığın falan yok o kafalarda olan arkadaşlarına da ufaktan yol ver, yeni çevre oluştur.

Ekonomin ve çevrene bağlı, biraz durgunsa 6 ay dediğim gibi kafa dinleyebilir veya 1 yıl maaşlı (işte yedek subaylık hala varsa dediğim) çalışırsın akşamların da sana kalır.

Yok yeteneğin var ve kullanıyorsan, kullanabileceğim bir yerde olurum az çalışsam diyorsan bedelliye bakabilirsin.

Ancak şu dönemde borç yapmamak en güzeli. Orta vadeli ekonomik yatırım, yaptırım ve dalgalanmaların ne olacağı kestirilemez durumda. Seçimden sonraya simiti 15 TL yaparız diyen tipler var düşün istersen.

Benim hep düşüncem ve üniversite de olan hocaların bana tavsiyesiydi. O gideceğin 6 ay bedelli askerlik parasını kazanacaksan bedelli yap. Ama yok o kadar kazanamam diyorsan 6 ay git gel daha mantıklı.

Benim hep düşüncem ve üniversite de olan hocaların bana tavsiyesiydi. O gideceğin 6 ay bedelli askerlik parasını kazanacaksan bedelli yap. Ama yok o kadar kazanamam diyorsan 6 ay git gel daha mantıklı.
Hocam son zamanlarda yapay zekanın gelişmesiyle herkes yazılımcı oldu. Sadece tab tuşuna basarak kodun devamını yapay zeka hazırlıyor. Piyasada junior yazılımcı almıyorlar. Senior takım lideri gibi insanları alıyorlar genelde. Bedelli yaptıktan sonra askerden gelince ne kadar süre daha evde duracağım belirsiz. Bu belirsizlik beni 6 aya yönlendiriyor. En azından 182 bin tl ile coine yatırım yaparım hazır bitcoin 60k görmüşken alt coinlere para akışı sağlanır. Askerden geldiğimde 1 milyon tl ile dönmüş olurum gibi düşünceler var kafamda ytd.

Geç kaldığın falan yok o kafalarda olan arkadaşlarına da ufaktan yol ver, yeni çevre oluştur.

Ekonomin ve çevrene bağlı, biraz durgunsa 6 ay dediğim gibi kafa dinleyebilir veya 1 yıl maaşlı (işte yedek subaylık hala varsa dediğim) çalışırsın akşamların da sana kalır.

Yok yeteneğin var ve kullanıyorsan, kullanabileceğim bir yerde olurum az çalışsam diyorsan bedelliye bakabilirsin.

Ancak şu dönemde borç yapmamak en güzeli. Orta vadeli ekonomik yatırım, yaptırım ve dalgalanmaların ne olacağı kestirilemez durumda. Seçimden sonraya simiti 15 TL yaparız diyen tipler var düşün istersen.
Haklısınız hocam. Piyasa kötü durumda ve 182 bin tlyi bedelli askerlikle harcamak yerine yatırım yapmak daha mantıklı olur. Bedelli askerlikten dönünce beş parasız ve borç batağında birisi olarak döneceğim ve sürüneceğim. Onun yerine 6 ayda parayı 5e katlayıp milyoner olabilirim (ytd).

Yeni konular

Geri
Yukarı