Belirli uygulamalarda internet yavaşlıyor

İp bloğunda sorun var mı diye teyit etmek için hocam açılmayan şeyler açılabilir mesela ping sorunu çözülebilir.

İyi Sosyaller dilerim. Meselem biraz karışık maalesef. Yaklaşık 1 haftadır var. Discord'da birilerinin yayınına girdiğim vakit videolarda takılma ile başladı, bugün hepten hiçbir şekilde yayınlara girememeye başladım. Discord'da pingim 250 ms altına düşmüyor fakat sesimde herhangi bir robotlaşma mevcut değil, ek olarak yayın verdiğim zaman arkadaşlarım kaymak gibi kasmadan izleyebiliyor. Sorunun sadece Discord kaynaklı olduğunu düşünüyordum ki bugün Epic Games'de neredeyse hiç açılmadı. Mağaza kısmına neredeyse hiçbir şekilde giremiyorum. Ek olarak telefon üzerinden bir mobil oyuna gireyim dedim mobilden Wi-Fi ile giremedim, mobil veriyi açınca tak diye açtı oyunu. Speedtest atıyorum herhangi bir sıkıntı gözükmüyor. Pingim de normal seviyelerde. Packet loss olayı olduğundan mıdır acaba ya da neden kaynaklı olabilir bu durum? 2 kere müşteri hizmetlerini aradım bu konu hakkında, kontrol sağlayıp herhangi bir sorun olmadığını dile getirdiler.

Şu anki mevcut değerlerim: İnternet sağlayıcım Kablonet.

Eki Görüntüle 2197392

Not: Online oyunlarda ping sıkıntım olmuyor. Ethernet ile bağlı. Başlığa ne yazacağım konusunda da kararsız kaldım yanlış şekilde dile getirdiysem kusura bakmayın.

Aynı sorun bende de var birine mesaj atiyorum gitmiyor uygulama çöküyor bir sorun var ama ne

İp bloğunda sorun var mı diye teyit etmek için hocam açılmayan şeyler açılabilir mesela ping sorunu çözülebilir.

Proton VPN ile denedim. Sorunlarımın hepsi çözüldü. Dediğiniz gibi sorun IP bloğundan kaynaklı gibi gözüküyor. Statik IP almak dışında başka yapabileceğim bir çözüm var mıdır? Modemi sıfırlamayı denedim ama sonuç değişmedi. Müşteri hizmetlerini arayıp IP bloğumun değişmesini talep etsem yapabilirler mi acaba?

Dene hocam şansını VPN açınca düzeliyor de IP bloğunda sorun olabilir IP bloğu değişimi yaparlar belki kesin değil ama yapmıyorlarsa yapacak bir şey yok.

İyi Sosyaller dilerim. Meselem biraz karışık maalesef. Yaklaşık 1 haftadır var. Discord'da birilerinin yayınına girdiğim vakit videolarda takılma ile başladı, bugün hepten hiçbir şekilde yayınlara girememeye başladım. Discord'da pingim 250 ms altına düşmüyor fakat sesimde herhangi bir robotlaşma mevcut değil, ek olarak yayın verdiğim zaman arkadaşlarım kaymak gibi kasmadan izleyebiliyor. Sorunun sadece Discord kaynaklı olduğunu düşünüyordum ki bugün Epic Games'de neredeyse hiç açılmadı. Mağaza kısmına neredeyse hiçbir şekilde giremiyorum. Ek olarak telefon üzerinden bir mobil oyuna gireyim dedim mobilden Wi-Fi ile giremedim, mobil veriyi açınca tak diye açtı oyunu. Speedtest atıyorum herhangi bir sıkıntı gözükmüyor. Pingim de normal seviyelerde. Packet loss olayı olduğundan mıdır acaba ya da neden kaynaklı olabilir bu durum? 2 kere müşteri hizmetlerini aradım bu konu hakkında, kontrol sağlayıp herhangi bir sorun olmadığını dile getirdiler.

Şu anki mevcut değerlerim: İnternet sağlayıcım Kablonet.

Eki Görüntüle 2197392

Not: Online oyunlarda ping sıkıntım olmuyor. Ethernet ile bağlı. Başlığa ne yazacağım konusunda da kararsız kaldım yanlış şekilde dile getirdiysem kusura bakmayın.
100 lü IP bloğundaysanız eğer çağrı merkezini arayıp IP değişimi talep edin. (Modemi kapayıp açma ya da resetlemeyle IP değişmiyor.) Değiştiriyorlar. Değiştikten sonrada düzelmezse giremediğiniz platformları belirten site erişim problemi altında bir kayıt açtırın. İnternet direktörlüğü inceler. Ayrıca güvenli internet varsa pasif duruma geçirin ya da iptal edin.

100'lü IP bloğundaysanız eğer çağrı merkezini arayıp IP değişimi talep edin. (modemi kapayıp açma ya da resetlemeyle IP değişmiyor.) Değiştiriyorlar. Değiştikten sonra da düzelmezse giremediğiniz platformları belirten site erişim problemi altında bir kayıt açtırın. İnternet direktörlüğü inceler. Ayrıca güvenli internet varsa pasif duruma geçirin ya da iptal edin.

Müşteri hizmetlerini aradım az önce. Durumu izah ettim. Bulunduğunuz IP bloğunda genel bir sorun mevcut olarak gözüküyor, ilerleyen saatlerde düzelmezse tekrardan arayın dediler. Böyle bir geçiştirme görmedim. Direkt olarak değiştiremiyor musunuz zaten bu sorunla 1 haftadır uğraşıyorum dedim ama nafile.

Müşteri hizmetlerini aradım az önce. Durumu izah ettim. Bulunduğunuz IP bloğunda genel bir sorun mevcut olarak gözüküyor, ilerleyen saatlerde düzelmezse tekrardan arayın dediler. Böyle bir geçiştirme görmedim. Direkt olarak değiştiremiyor musunuz zaten bu sorunla 1 haftadır uğraşıyorum dedim ama nafile.
Sizden kaynaklı bir sorun değil demek istemişler. IP bloğunuzun bağlı olduğu CMTS te sorun var büyük ihtimal. Düzelecektir. Ara ara yine kontrol edin. Bazen erişim ve ping sorunları olabiliyor. Düzelmezse yine arayıp ne durumda olduğunu öğrenirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı