Bell Qualifier kask nasıldır?

Kabuk yapısı başarılı değil, çene pedi dahili olarak gelmiyor, hava sirkülasyonu çok başarılı değil ve Snell sertifikası yok.

Bütçeye göre değişen kabuk yapıları bu yüzden var zaten. Bu adamların ürettiği 7-8 bin TL'ye komple karbon kaskları da mevcut. Polikarbon olarak ürettikleri kasklarda ise piyasanın en üst seviyelerinden birindeler. Neye göre kabuk yapısı başarılı değil? Bunu belirleyen kişinin bütçesidir.
Çene pedine gelince, çoğu düşük bütçeli kasklarda çene pedi gelmiyor zaten. Evet bu bir eksiklik ama aynı şekilde bu da kullanıcı bütçesi ile alakalı.
Hava sirkülasyonu neye göre başarılı değil, bunu yazarken kıyasladığın kaska bağlı. Kendi bütçesinde yine en iyi sirkülasyonlardan birine sahip. Gidip yüksek bütçelerle kıyaslarsan elbette sınıfta kalır.
Sertifikaya gelince de marka olarak birçok modelinde Snell sertifikası mevcut ancak yine aynı yere çıkıyoruz, buradaki olay arkadaşın "düşük" bütçeli kask arıyor oluşunda.

Sonuç olarak herkes biliyor bütçe artırıp şunu al demeyi, bende derim madem bütçe artırsın, piyasanın kralı Arai alsın. Evet aslında yapılması gerekende o ama burada durum farklı.

Bütçeye göre değişen kabuk yapıları bu yüzden var zaten. Bu adamların ürettiği 7-8 bin TL'ye komple karbon kaskları da mevcut. Polikarbon olarak ürettikleri kasklarda ise piyasanın en üst seviyelerinden birindeler. Neye göre kabuk yapısı başarılı değil? Bunu belirleyen kişinin bütçesidir.
Çene pedine gelince, çoğu düşük bütçeli kasklarda çene pedi gelmiyor zaten. Evet bu bir eksiklik ama aynı şekilde bu da kullanıcı bütçesi ile alakalı.
Hava sirkülasyonu neye göre başarılı değil, bunu yazarken kıyasladığın kaska bağlı. Kendi bütçesinde yine en iyi sirkülasyonlardan birine sahip. Gidip yüksek bütçelerle kıyaslarsan elbette sınıfta kalır.
Sertifikaya gelince de marka olarak birçok modelinde Snell sertifikası mevcut ancak yine aynı yere çıkıyoruz, buradaki olay arkadaşın "düşük" bütçeli kask arıyor oluşunda.

Sonuç olarak herkes biliyor bütçe artırıp şunu al demeyi, bende derim madem bütçe artırsın, piyasanın kralı Arai alsın. Evet aslında yapılması gerekende o ama burada durum farklı.

Arai yerine Kabuto, Bell yerine Kappa veya Nexx almak daha mantıklı.

Arkadaşında dediği gibi çok fazla takılma bu testlere kaliteli olan markalar belli başlı şeyler zaten. MT Revenge genel olarak güzel bir kasktır ve düşük bütçede idareten alıp kullanılabilir. İçin rahat olsun.
Hayatımda ilk defa bu kadar kararsız kalıyorum bir konuda. Kaskın görünüşüne'de baktığım için durmadan bir yerden bir kask çıkıyor. Bence en iyisi en fazla 800 TL bütçe ile alınabilecek güzel kaskları atabilir misin ?

Hayatımda ilk defa bu kadar kararsız kalıyorum bir konuda. Kaskın görünüşüne'de baktığım için durmadan bir yerden bir kask çıkıyor. Bence en iyisi en fazla 800 TL bütçe ile alınabilecek güzel kaskları atabilir misin ?

Açık net söylüyorum, kafan bir yere kaymasın. Alacağın kask; MT KRE MOMENTUM. O bütçede Fiber kabuklu bir kask bulmak zaten samanlıkta iğne aramak gibi. KRE modeli ise müthiş bir nimet. Görünüş 2. plandadır, önemli olan koruması, şu soruyu sor kendine; “Ben bu kaskı başkalarına şekil olsun diye mi alıyorum yoksa yarın bir gün düşersem kafamı karpuz gibi patlamaktan korusun diye mi?” Olay bu kadar basit aslında. Sen yinede diyorsan ki, ille de güzel görünen bir kask alacağım, boşuna fazla para dökme al bi MT Revenge, LS2 FF353 bak keyfine.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı