Benq GL2460 24' 2MS Led neden diğerlerine göre daha ucuz?

Maybach

Kilopat
Makaleler
2
Arkadaşlar, monitörün boyutu çok iyi, tepkime süresi de gayet güzel fakat neden diğerlerine göre çok daha ucuz bir monitör bu? Eksi bir yönü mü var?

Hadi ama arkadaşlar?

@Charmander1903 HDMI sorun olacağını düşünmüyorum kablolarla hallediliyor. TN Panel nedir?
HDMI hem sesi,hem görüntüyü dijital olarak ilettiğinden dolayı önemli bir teknoloji ve dalgalanma sorunu yok sayılır. TN panel yüksek açılarla baktığınız zaman renklerde bozulma yapar IPS kadar canlı renklere sahip değildir eğer FPS tarzı oyun oynuyorsanız TN panel seçmeniz gerekiyor TN panellerde tepkime süresi 1ms-2ms arasıdır.IPS de ise 5ms idealdir 2ms olanları da var fakat olanların çoğu ghosting gibi problemler yaratıyor.Sonuç Eğer film-dizi-gta gibi oyunlar oynayacağım diyorsanız IPS panel tercih etmelisin fakat ben sadece Cs-Go tarzı FPS oyunları oynuyorum diyorsanız TN panel daha mantıklı teoride o farkı hissetmezsiniz 2ms-5ms arasındaki farkı çünkü internet bağlantınız en az 60-70ms ile geliyor ve aşırı profesyonel yani turnuvalara katılan bir oyuncu değilseniz IPS almak daha iyi TN panele göre daha güncel bir teknoloji.

Kalite olarak iyi bir monitör ama öneririm sadece eğer oyun oynarken arkadaşların yanında ise bu monitörü alırsan arkadaşların senin gördüğün gibi görmeyecekler hepsi farklı açıdan baktıkları için bozulmalar olacak görüntüde yatağa uzanıp film izleyim dersen de aynı şey olur fakat bence iyi bir monitör benq kalitesini kanıtlamış bir markadır.

3.500 TL fiyatında Skylake bilgisayar topladım. Monitörüm Benq GL2460. Canavar gibi monitör tavsiye ederim. 1 aydır kullanmaktayım. Fiyatıda uygun. Kuponla 430 TL değerinde aldım.

@Charmander1903 bilgileriniz için çok teşekkür ederim. :) @efe1199 yandan felan bozulmalar oluyor mu yada film felan izlerken görüntü nasıl?
Film izlerken falan gayet güzel. Tam bir fiyat performans ürünü. Yandan öyle bozulma falan yok. Arkadaşlar abartmışlar. İlk aldığımda monitörde dalgalanmalar oluyordu fakat problem benim üçlü prizdeymiş. Araştırdım ve fişi direkt olarak duvardaki prize takınca problem kalmadı. Eğer alacaksanız aklınızda bulunsun bu. Ben oyun için topladım sistemi ve monitörde gayet uydu. Kesinlikle öneriyorum. Bir aydır kullanmaktayım problemsiz. Monitör gerçekten fiyatına göre büyük ve performanslı bir monitör. İlk kutusundan çıktığında çok şaşırmıştım. Ama önemli olan boyutu değil işlevi. :LOL:

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı