BenQ Zowie XL2546k vs. BenQ Zowie XL2546

Machvins

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, arkadaşlar başlıkta belirttiğim üzere XL2546k - XL2546 arasında kaldım. Bu iki monitörün arasında ciddi derecede fark var mı? Bu arada en ufak input lag olaylarını çok rahat hissediyorum. Eğer ciddi bir fark var ise k modelini almayı düşünüyorum. Bildiğim kadarı ile K modeli yeni olan kristal panele sahip ve 0.5 ms ve DyAc Plus özelliğine sahip. Bu konuda bilhassa ikisini kullanan arkadaşların yorumlarını da bekliyorum.

XL2546k al. Arasında dağlar kadar fark yok ama almaya değer.

Peki hocam ASUS VG259qm ile XL2546k arasında ne diyorsun. Bende şu an 144 Hertz MG248QR var ve PUBG'de acayip derece de giriş gecikmesi hissediyorum. DyAc+ teknolojisini açıkçası çok merak ediyorum. BenQ'nun ama aralarında da ciddi fiyat farkı var. Değecek bir fark ise iyi değilse boş yere para bayılmak gibi bir şey.

XL2546K'nın input lag süresi 17.2ms. Bunun sizi memnun edeceğini düşünmüyorum. AW2521HFL modeline bakılabilir.

XL2546K'nın input lag süresi 17.2ms. Bunun sizi memnun edeceğini düşünmüyorum. AW2521HFl modeline bakılabilir.

Anladım hocam, fakat XL2546K'nın en büyük özelliği DyAc+ olsa gerek. Açıkçası bende çok merak ediyorum.

Son düzenleme:
Anladım hocam, fakat XL2546K'nın en büyük özelliği DyAc+ olsa gerek. Açıkçası bende çok merak ediyorum. Vallahi eski monitörler flatlardan (tüplü) bahsediyorum, çok iyiydi gerçekten CS 1.6 zamanı attığımız her mermi giderdi. Gerçi pingler 1-10 arası ondan olsa gerek. Şimdi her oyun PUBG özellikle çok ağır karakter koşarken dönerken otururken yalpalıyor gibi o kadar yavaş hissettiriyor ki anlatamam.
Neden mağazaya gidip denemiyorsunuz? İnternet başında balmaktan daha iyi olur.

Neden mağazaya gidip denemiyorsunuz? İnternet başında balmaktan daha iyi olur.
Olabilir tabi ki de. Fakat hangi mağaza da bu detaylı ayarları yapıp, test edebilirsin ki 5 dakika da anlaşılacak bir şey değil ki. Önemli olan Kullanıcı yorumları ve testlerin sonucudur.
XL2546K'nın input lag süresi 17.2ms. Bunun sizi memnun edeceğini düşünmüyorum. AW2521HFl modeline bakılabilir.

Sizin attığınız modeli araştırdım, peki ASUS VG259QM modeli arasında ne dersiniz? hem fiyat farkı çok iyi. Konu da belirtmedim fakat amacım FPS oyunlarında ki input lag sorunu. BenQ'ya yönelme sebebim buydu, hikaye oyunları çok nadir oynarım ( Days Gone, RR2 ) gibi kaliteli oyunlar varsa hikayeyi oynar silerim amacım FPS. Eğer ASUS kötü değilse, XL2546K'nın yerine düşünebilirim şu an 2.900 TL'ye satılıyor.
XL2546k ile ASUS'u denedim bu arada fakat mağazadaki arkadaşların da pek bilgisi yok. Etiket üzerindeki bilgileri söylüyor 1 ms vesaire bildiğimiz şeyleri, Zowie daha akıcı hissettirdi ama dediğim gibi ayaküstü denenecek şeyler değil bence. Alıp en az 3-4 gün kullanımdan sonra tamamen net farkı anlayabilirim. @LaMorte

Son düzenleme:
ASUS VG259QM modeli arasında ne dersiniz?
TUF serisini önermem. Kötü iç yapı, renk modları ve arka aydınlatma ile hiç tercih edilmeyesi bir seri. Ayrıca VG259QM'in input lag'ı 35ms ile tam bir EBA canavarı :D:D:D.

Sanırsam Technopat ölçümü yanlış. XL2411K'da sırada değerler çıkarken XL2546K'da 17ms gibi yüksek bir sayı çıkmış. Aynı zamanda RTİNGS 12.4ms olarak ölçmüş.
@Ali Güngör @Recep Baltaş

Konu da belirtmedim fakat amacım FPS oyunlarında ki input lag sorunu.
XL2546K için artık 12.4ms değerini alırsak düşük denemez yine, ortalama. AW2521HFL(HF modeli ile aynı, screen burn sorunu yok) modeli ise 9.7ms sunuyordu. Sizin için ulaşlabilir en düşük değer denebilir. Ki zaten hikayeli oyunları bitirecek kadar oynadığınıza göre çok daha iyi bir tercih oluyor AW2521HFL.

Tabii alıp denemek her zaman için size en iyi fikri sunar.

Aslında Rtings'e bakarsak yine giriş gecikmesinde XL2546k daha iyi, FPS oyunlarında FPS bilirsiniz sürekli dalgalı olur. Değişken yenileme hızında yine Zowie iyi. Burada Zowie yine ön planda, Dell'in IPS ekran olması iyi ben daha önce kullanmadım ve şu anki TN panel olmasına rağmen, renklerde hiçbir zaman şikayet etmedim aksine çok fazla doyuruyor bilemedim. Deneme fırsatım olsaydı keşke Dell modelini, ama şu an hala Zowie'den yanayım üzmez gibime geliyor. ☺️

Geri
Yukarı