Berberlik okumak mantıklı mı?

• Konuyu başlatan woja
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 27
  • Görüntüleme 336
100 TL saç sakal yıkama, İstanbul da para ödüyorum. Tanıdık diye az ödüyorum. Selam verdiğim yer 250 TL'den başlatıyor burada.

Son düzenleyen: Moderatör:
fizik isteyebilir ama bu sağlam bir güç istemiyor, matematik ve geometri kısmı var mı var, ama emin ol düşündüğün gibi değil kaporta kısmına bakabilirsin, elinin hassas olduğunu düşünüyorsan boya ve göçük doğrultma çok iyi bir seçenek
Arkadaşımız eğer bunlara sahip değilse mezun olması ve mühendis olması zor sanayide. Okumadan sanayici olmak zor yıllarının sanayi ile geçmesi gerekiyor öyle düşün. Ya okuyup direk usta olarak devam edersin, yada birisinin altında çalışıp yıllar sonra usta olursun.

Arkadaşlar 2009 doğumlu orta son öğrencisiyim. Derslerim açık konuşuyorum çok kötü, aklımda bir fikir var ve çevrem de destekliyor. Ben bilgisayarla arası iyi olan borsa ile bu yaşta ilgilenen biriyim. Normal liseye gidersem büyük ihtimal notlardan kekoların olduğu bir liseye gitmek zorunda kalacağım ve A101'de işim hazır olacak. Sizce çıraklık okulu okuyup berber olmak mı yoksa normal liseye gidip hiç çırak işlerine girmemek mi? Berberliğin yanında borsaya devam edeceğim.

Okula gitmeden önce yazın tatilde berberin yanına çırak olarak gir eğer yaparsan çıraklık okuluna gidersin. Ama A101 ile berberlik arasında çok fark yok iki türlü de ayaktasın ve insanlara hizmet vereceksin.

Okula gitmeden önce yazın tatilde berberin yanına çırak olarak gir eğer yaparsan çıraklık okuluna gidersin. Ama A101 ile berberlik arasında çok fark yok iki türlü de ayaktasın ve insanlara hizmet vereceksin.

Fark var bu arada. 101'de çalışmak hamallık sadece mal taşıyosun köle oluyorsun. Berber olursan kendi işinin patronusun ağzın laf yaptı mı ortamı hafif süsledin mi iş yaparsın. Randevuyla gidiyorum berbere doktora gider gibi ikisi arasında bayağı fark var. Ayrıca maaş olarak da asgari üstü alırsın berberlikte.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fark var bu arada. 101'de çalışmak hamallık sadece mal taşıyosun köle oluyorsun. Berber olursan kendi işinin patronusun ağzın laf yaptı mı ortamı hafif süsledin mi iş yaparsın. Randevuyla gidiyorum berbere doktora gider gibi ikisi arasında bayağı fark var. Ayrıca maaş olarak da asgari üstü alırsın berberlikte.

Kuaförde çalıştım çevremde kuaför, A101 daha iyidir. Kuaförler de asgari ücret e çalışıyor. Alırsan bahşiş gelir. Açabilirsen kendi dükkanını açarsın o zaman anca kazanırsın. O da kolay değil. Sadece laf ile de olmuyor, elin çabuk olacak seri olacaksın ne derseler onu hemen yapacaksın. Tekrar berberlik te öyle kolay değil. Tuvalette temizletirler çöp te çıkartırsın yerleri süpürürsün havlu dükkanı yıkarsın vs. Dükkan işlek ise 7-8 gibi açarlar ona göre gidersin işten çıkman akşam
9-10u da bulabilir geçer de, hafta da bir gün izin olur ya da olmaz.

Geri
Yukarı