Berlingo araca nasıl AdBlue eklenir?

berat3636

Hectopat
Yer
kars
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Aracım 3400 Km'de ve 2800 Km'de AdBlue uyarısı verdi ve vermeye devam ediyor. AdBlue katedilebilecek mesafe 2200 diyor ama dynognastik yani hatalar ve uyarılar bölümünde AdBlue ekleyiniz diye uyarı veriyor. Daha önce hiç AdBlue'lu araç kullanmadım. Kaç litre eklemem gerek ve depo kaç litre ve başka neleri bilmem gerek? Herhangi bir petrolden alsam olur mu?

Bir tane kötü söz etmedim ve size tavsiye edilen yöntemi gösterdim. Kendiniz bilirsiniz kendi paranız. Sadece önerimi yaptım. 2023 5.ay olduğunu nerede belirttin?

Ayrıca not olarak söyleyeyim. Tam dolu AdBlue deposu 3000 km götürmez. 7 ile 10 bin km arası ortalama.

Aracın 3000 Km'de olduğunu belirttim. Siz hâlâ 1 yıl, en son bakımı ne zaman yaptınız gibi şeyler söylüyorsunuz.

Bir tane kötü söz etmedim ve size tavsiye edilen yöntemi gösterdim. Kendiniz bilirsiniz kendi paranız. Sadece önerimi yaptım. 2023 5.ay olduğunu nerede belirttin?

Ayrıca not olarak söyleyeyim. Tam dolu AdBlue deposu 3000 km götürmez. 7 ile 10 bin km arası ortalama.

Araç fabrika çıkışlı az AdBlue'lu olur diye biliyorum.

Son düzenleme:
Eğer herhangi bir ABlue arızası yaşarsan servis dışarıdan doldurulan AdBlue'u tespit ederse AdBlue sistemini garanti dışı bırakıyor.

Tanıdığımın Berlingo aracı var. AdBlue hassas bir konudur sistemi kronik sorunlu çıktı. Garantiden 2 kez değişti hala problem yaşıyor. Servis harici bir yere gitme.

Eğer herhangi bir ablue arızası yaşarsan servis dışarıdan doldurulan AdBlue'u tespit ederse AdBlue sistemini garanti dışı bırakıyor.

Tanıdığımın berlingo aracı var. AdBlue hassas bir konudur sistemi kronik sorunlu çıktı. Garantiden 2 kez değişti hala problem yaşıyor. Servis harici bir yere gitme.

Ne yapacağım 200-220 km yol mu gideceğim?

Benzinlikte herhalde AdBlue diye zeytinyağı satacak değiller ne çok pimpirikliymişsiniz pes vallahi. (araç sahibi arkadaşa değil bu lafım). Kardeşim sen servisi ara de ki aracım bu uyarıyı verdi bana önereceğiniz bir marka varsa alıp koyayım. Çok basit bir işlem. AdBlue zaten genel olarak sorunlu bir sistem. Bunu serviste koysa sorun çıkarsa çıkar zaten. Ben sırf egr si dpf si carti curtuyla uğraşmamak için özellikle euro 3 dizel kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı