Çözüldü BF1 oynarken RX 6900 XT sistem reset attı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

totra_proska

Hectopat
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Ekran kartı
RX 6900 XT
İşlemci
Ryzen 5 5600
Dostlar dün akşam BF1 oynarken sistem bir anda reset attı, bunu ilk defa yaptı.

Normalde reset atmasına alışığım OC denerken çok oluyor ancak durduk yere olması enteresan.
Alan wake oynarken reset atsa anlarım da BF1'de sistem boşta çalışıyor.

Neden olduğuna dair bakabileceğim bir hata ekranı vs. var mıdır ?

Sistem 50-60 derecelerde çalışıyor, PSU'da RM 850.
@Oreki @William Butcher @CEO of SM Technology @deadfellow @BerkayZ87

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
O voltaj yetersiz ki çok normal :D AVX kullanan oyunlarda veya CPU intensive oyunlarda yaşayabilirsin bu problemi sıklıkla. Manuel OC yerine PBO dene. 4.65 GHz'in stabil olması için minimum 1.27-28V lazım.
Dostlar dün akşam BF1 oynarken sistem bir anda reset attı, bunu ilk defa yaptı.

Normalde reset atmasına alışığım OC denerken çok oluyor ancak durduk yere olması enteresan.
Alan Wake oynarken reset atsa anlarım da BF1'de sistem boşta çalışıyor.

Neden olduğuna dair bakabileceğim bir hata ekranı vs. var mıdır?

Sistem 50-60 derecelerde çalışıyor, PSU'da RM 850.
@Oreki @William Butcher @CEO of SM Technology @deadfellow @BerkayZ87

Aynı problem arkadaşımda vardı undervolt yapıp çözmüştü sorunu. Onda da 850W PSU 6900 XT vardı ve PSU yetmiyor 1000W almam lazım diyordu. Ne kadar doğru bilmiyorum onun yalancısıyım.

PBO yaptıysan CO'dan dolayı olabilir.

Aynı problem arkadaşımda vardı undervolt yapıp çözmüştü sorunu. Onda da 850W PSU 6900 XT vardı ve PSU yetmiyor 1000W almam lazım diyordu. Ne kadar doğru bilmiyorum onun yalancısıyım.
PSU ile alakası yok, 500 Watt çeken GPU ile 750W PSU kullandım ve hiçbir problem yaşamadım.

OCCT ile Standart GPU test yapar mısın? Error Detection açık olsun.
AMD software sorun algılamadan bahsediyoruz değil mi ? Deneyelim bakalım.
PSU fanı bile dönmüyor o konuda sıkıntı yok.
PBO yaptıysan CO'dan dolayı olabilir.
PBO kapalı manuel OC var.

O voltaj yetersiz ki çok normal :D AVX kullanan oyunlarda veya CPU intensive oyunlarda yaşayabilirsin bu problemi sıklıkla. Manuel OC yerine PBO dene. 4.65 GHz'in stabil olması için minimum 1.27-28V lazım.

Çözüm

Geri
Yukarı