Bıçak taşımanın sınırı var mı?

Rouly

Decipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Bildiğiniz gibi birkaç gün önce üniversite öğrencisi bir genç sebepsiz yere bıçaklanarak öldürüldü. Bu yüzden sormak istediğim bir şey var. Ben yanımda bıçak taşımak istiyorum ama bıçak taşımak yasal mı? Yasal ise sınırlamaları nedir? Yolda birisi bana bıçak çekerse yalvarıp ölmek yerine ben karşımdakini öldürmek istiyorum.

Silahsız birinin, silahlı olana göre yaşama şansı daha yüksek olur.
Yanınızda bıçak taşırsanız olası bir durumda aklınıza direk bıçak çekmek gelecek. Karşında ki bir silah çekse ne yapabileceksin ki?
Küçük çakı taşımak yasal diye biliyorum ama emin değilim.
Çözümü bu şekilde aramayın bence.

Silahsız birinin, silahlı olana göre yaşama şansı daha yüksek olur.
Yanınızda bıçak taşırsanız olası bir durumda aklınıza direk bıçak çekmek gelecek. Karşında ki bir silah çekse ne yapabileceksin ki?
Küçük çakı taşımak yasal diye biliyorum ama emin değilim.
Çözümü bu şekilde aramayın bence.
Hocam benim amacım kendimi korumak. Katil olmak veya adam yaralayıp sabıka kaydı oluşturmak değil. Ama karşımdaki kişi beni öldüreceğine ben onu öldürmek isterim kendimi koruma amacıyla.

Küçük, keskin bıçaklardan taşıyabilirsin. Şu günlerde bıçaksız gezmek intihara teşebbüs resmen.
Bıçağı geçtim artık millet belinde silahla geziyor.
Savunma sporları öğren diyecem de silahın yanında saçma olur işte biraz.
Umarım kimse böyle bir durumla karşı karşıya kalmaz.

Küçük, keskin bıçaklardan taşıyabilirsin. Şu günlerde bıçaksız gezmek intihara teşebbüs resmen.

Daha dün hastaneye gittim, adamın biri tramvayda 2 yerinden bıçaklanmıştı durduk yere. Her yer ruh hastası dolu.
Gerçekten ortalık çok kötü.

Bıçağı geçtim artık millet belinde silahla geziyor.
Savunma sporları öğren diyecem de silahın yanında saçma olur işte biraz.
Umarım kimse böyle bir durumla karşı karşıya kalmasın.
Umarım hiç birimiz kalmayız.

Çok ucu açık bir mevzu, parmak hesabı da güncel olmayan bir durum, görünürse polis muhtemelen önce tipine bakar ona göre muamele yapar. Allah göstermesin ama bir kavga durumunda küçük bıçak da bir halta yaramaz, BİM'e gelen kamp bıçağı tarzı bıçaklar en mantıklısı, hem saplamaya odaklı üretilmemiş hem de boyutu nispeten savunmaya uygun. Küçük-sivri uçlu bıçağı taşımak büyük-küt veya saplamaya uygun olmayan tipteki bıçağı taşımaktan daha çok sıkıntı çıkarabilir. Ben bir dönem bıçak taşımak hoşuma gittiği için av forumlarında vs bu meseleyi çok araştırmıştım ama mevzu çok muğlak olduğu için en iyisi taşımamak diye sonuca varmıştım.
Düşün, "aracın arkasına sıyırma bıçağı, kanca, satır, masat gibi aletler koyun ve bıçağı öyle taşıyın, polis vs sorarsa adak kestim oradan geliyorum, bıçak da onun için deyin " tarzı tavsiyeler vardı :) Yasalara uyan birisi isen hemen hemen her şey yasak, zaten yasayı takmayan adamın umurunda değil komando bıçağıyla da kelebekle de geziyor...

Çok ucu açık bir mevzu, parmak hesabı da güncel olmayan bir durum, görünürse polis muhtemelen önce tipine bakar ona göre muamele yapar. Allah göstermesin ama bir kavga durumunda küçük bıçak da bir halta yaramaz, BİM'e gelen kamp bıçağı tarzı bıçaklar en mantıklısı, hem saplamaya odaklı üretilmemiş hem de boyutu nispeten savunmaya uygun. Küçük-sivri uçlu bıçağı taşımak büyük-küt veya saplamaya uygun olmayan tipteki bıçağı taşımaktan daha çok sıkıntı çıkarabilir. Ben bir dönem bıçak taşımak hoşuma gittiği için av forumlarında vs bu meseleyi çok araştırmıştım ama mevzu çok muğlak olduğu için en iyisi taşımamak diye sonuca varmıştım.

Düşün, "aracın arkasına sıyırma bıçağı, kanca, satır, masat gibi aletler koyun ve bıçağı öyle taşıyın, polis vs sorarsa adak kestim oradan geliyorum, bıçak da onun için " tarzı tavsiyeler vardı :) Yasalara uyan birisi isen hemen hemen her şey yasak, zaten yasayı takmayan adamın umurunda değil komando bıçağıyla da kelebekle de geziyor...
Hocam Maşallah DeepWeb gibi insansınız, adak tavsiyesi güzelmiş denerim ben.

Geri
Yukarı