Bicepste tendon sakatlığı

Steve Rogers

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
.
Bundan yaklasik 6 ay once isinma hareketlerini esgecerek biceps calismistim ve sartlarimi gereksizce zorlayarak fazla calistirmistim kolumu. Ertesi gun ciddi bir agri ile karsi karsiyaydim, duz durmakta hiçbir problem yoktu ancak poset tasirken ya da kolumu sıkarken/sıkıştırırken biceps ile dirsegin baglandigi noktada ciddi bir agri vardi. Sanirim tendon bolgesi deniliyor o kisma emin degilim.

Her neyse, ben bu agri baslayinca kendimi daha fazla yorarak durumu kotulestirmek istemedigim icin 2-3 ay civari kol calismayi biraktim. Kokten kestim desem yeridir.

Agrilar yer yer azaldi, yer yer iyice yogunlasti. 2-3 ay sonra ben yavastan kol calismaya başladım, hem agri ilk haline gore azaldigi icin hem de daha fazla dayanamadigimdan.

Hafif kilolarla 3 5 gun arayla calistiriyordum kolumu hatta bazen aylar suren aralar verdigim de oluyordu zira ogrenciyim ve sinavlarim oluyordu o siralar. Iğıl ığıl agrilar olsa da benim icin problem teskil etmiyordu, ertesi gune pek agrim kalmıyordu. 2 aydir da duzenli olarak calismaya devam ediyorum.

Lafi uzattigim icin kusuruma bakmayin, sadede geliyorum. Bicepsi sıktığımda ve kolumu hammer pozisyonunda sıkıştırdığımda biceps ile dirsek arasindaki boslukta ciddi agrilarim oluyor. Bazen antrenmanda sirt ve kol calismama engel oluyor bu agri.

Bayramdan once doktora gorunemeyecegim. Simdiden buraya yazip bilirkisilerden veyahut daha once yasamis kisilerden fikir edinmek istedim. Nedir, neyin nesidir bu agri?

Ayrica son olarak belirtmemde fayda var, sol bicepsimde hiçbir problem yok. Istedigim kadar sıksam da, sıkıştırsam da, sirt da calissam turp gibi.

Pek bir bilgim yok, doktora görünün bence de, geçmiş olsun. Programlı mı antrenman yapıyorsunuz? Yoksa bir gün ondan bir gün bundan diye mi nasıl?

Bolgesel calismaya basladim. Itis, cekis, bacak + omuz seklinde. Belli basli hareketler var kullandigim. Profesyonel degilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı