Bilgisayar açık fakat ekran gelmiyor

30 geçe monitöre bağlar denerim. Olmazsa RAM'leri denerim o da olmazsa eğer ne olacak bir şey bilemiyorum.

Klavye mouse çalışıyor muydu sizde?

Bu videoya bak.
1.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
2.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Benim problemim 2. olandı PC kapatıp psudanda şalteri kapatıp açıp sarı kısmı silgi ile silip pamuğa azıcık alkollü kolanya(alkol veya devre temizleyicisi olmadığı için) sürüp sildim ve slotuds pamukla silip küçük fırça ile slotun arasında toz birikmiş olabilir diye fırcaladım slota veya RAM'lere sıvıyı abanma sakkın kolonya gibi azıcık pamuğa sürüp sil.

Tamam o zaman 2 adet ramin olduğunu düşünüyorum. Şimdi yine fişlerden çek. Bios pilini yine çıkar. Pil dışardayken yine 10 kere falan güç düğmesine bas 30 saniye basılı tut. Sonra ramleri çıkar. Ramlerin yerini aklında tut silme işleminden sonra soldaki ram sağa sağdaki rami sola takacaksın. Silgi ile ramlerin tırtıklı kısımlarını çok bastırmadan sil arkalı önlü. En ucundaki düz yeri de biraz sil. Silgi tozlarına üfle toz kalmasın. Sonra ramlerin yerini değiştir. Geri tak bu sefer olur.

Tamam o zaman 2 adet ramin olduğunu düşünüyorum. Şimdi yine fişlerden çek. Bios pilini yine çıkar. Pil dışardayken yine 10 kere falan güç düğmesine bas 30 saniye basılı tut. Sonra ramleri çıkar. Ramlerin yerini aklında tut silme işleminden sonra soldaki ram sağa sağdaki rami sola takacaksın. Silgi ile ramlerin tırtıklı kısımlarını çok bastırmadan sil arkalı önlü. En ucundaki düz yeri de biraz sil. Silgi tozlarına üfle toz kalmasın. Sonra ramlerin yerini değiştir. Geri tak bu sefer olur.

Delireceğim hala aynı. VGA ışığı yanıyor ekran kartı sapa sağlam anlamadım ya.

Şimdi de DRAM ışığı yanıyor. Galiba düzgün takamadım.

Geri
Yukarı