Bilgisayar açılırken gereğinden fazla internet gidiyor

HectorBurak

Decipat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yurtta kaldığımdan paketimden harcadığım her internet önemli ve genelde oyun oynamak için telefonumdan internetimi açıyorum. Bilgisayarı her açtığımda saniyesinde 100 MB'dan fazla internet gidiyor, daha herhangi bir oyunu açmadan etmeden ki zaten Online oyunlar bile az internet yer genellikle.

Herhangi bir şey inmiyor veya güncellenmiyor, çoğu uygulamayı başlangıçta açılmasın diye de ayarladım ama hala aynı sorunu yaşıyorum, internetin neye bu kadar gittiğini veya neyin bizden habersiz güncellendiğini nasıl öğreneceğim?

Bilgisayarın ağ ayarlarından interneti tarifeli ağ'a ayarlamama rağmen hala daha aynı problem devam ediyor. Hattım Turkcell.

Başlangıçta Steam, Spotify, Epic Games, OneDrive vb gibi şeyler açık mı açılıyor mu yani

Zamanında kaldığımda yaşadığım durumdan biri.

Diğer arkadaşın da dediği gibi Update olabilir.

Bende Steam, Epic Games, Discord, Spotify gibi uygulamalar bilgisayar açılırken açılıyordu. Bunlar da her açılışta güncelleme kontrolü yapıp güncelleme varsa yapan uygulama olduğu için ve internetten yer. Görev yöneticisi başlangıç kısmında bu uygulamaları devre dışı bırakıp çözebilirsin. Başlangıçta uygulamaları otomatik açmadığından internetinden pek yemez. Ama açman gerektiğinde elle açarsın. Bundan da bir sıkıntı olmaz. Ben böyle çözdüm.

Ayrıca bunları devre dışı bırakman bilgisayarın açılışında iyi yönde etkisi olur ve kullanmadıkların açık kalmayacağından performans artışı da olur.

Zamanında kaldığımda yaşadığım durumdan biri.

Diğer arkadaşın da dediği gibi Update olabilir.

Bende Steam, Epic Games, Discord, Spotify gibi uygulamalar bilgisayar açılırken açılıyordu. Bunlar da her açılışta güncelleme kontrolü yapıp güncelleme varsa yapan uygulama olduğu için internetten yer. Görev yöneticisi başlangıç kısmında bu uygulamaları devre dışı bırakıp çözebilirsin. Başlangıçta uygulamaları otomatik açmadığından internetinden pek yemez. Ama açman gerektiğinde elle açarsın. Bundan da bir sıkıntı olmaz. Ben böyle çözdüm.

Ayrıca bunları devre dışı bırakman bilgisayarın açılışında iyi yönde etkisi olur ve kullanmadıkların açık kalmayacağından performans artışı da olur.
Aynen öyle arkadaşımın da dediği gibi bi dene bakalım

Yurtta kaldığımdan paketimden harcadığım her internet önemli ve genelde oyun oynamak için telefonumdan internetimi açıyorum. Bilgisayarı her açtığımda saniyesinde 100 MB'dan fazla internet gidiyor, daha herhangi bir oyunu açmadan etmeden ki zaten Online oyunlar bile az internet yer genellikle.

Herhangi bir şey inmiyor veya güncellenmiyor, çoğu uygulamayı başlangıçta açılmasın diye de ayarladım ama hala aynı sorunu yaşıyorum, internetin neye bu kadar gittiğini veya neyin bizden habersiz güncellendiğini nasıl öğreneceğim?

Bilgisayarın ağ ayarlarından interneti tarifeli ağ'a ayarlamama rağmen hala daha aynı problem devam ediyor. Hattım Turkcell.
Pc açılırken arkada çalışan işlemler ve hizmetleri kontrol et.

Geri
Yukarı