Bilgisayar açılırken hata veriyor veya hiç açılmıyor

Stucknela

Hectopat
Bilgisayarım açılırken BIOS'a yönlendirip hata veriyor. Veyahut da hiç açılmayıp görüntü gelmiyor ve gelmediğinde ise anakart ta sadece kırmızı bir ışık yanıyor. Bu durumun neden kaynaklandığını tam olarak bilmiyorum. Yani bir ara 8 GB RAM eklemiştim ondan mi oldu yoksa sorun başka bir şey mi hiçbir bilgim yok. Açılırken hata verip BIOS'a yönlendiriyor ben BIOS'tan çıktığımda kendini kapatıp açıp düzeliyor bazen. Bazen de açılmayıp tekrar BIOS'a yönlendiriyor yine BIOS'ta herhangi bir değişiklik yapmadan BIOS'tan çıkıyorum ve açılıyor. Sorun nedir yardımcı olursanız sevinirim. Hatanın görüntüsünü ve açılmadığında yanan kırmızı ışığı fotoğraf olarak ekledim.

Dosya Ekleri

• IMG_20240224_153858.jpg
    IMG_20240224_153858.jpg
    199,5 KB · Görüntüleme: 11
  • IMG_20240518_211013.jpg
    IMG_20240518_211013.jpg
    78,5 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten hatanın ne olduğunu yazmış yüksek ihtimalle önce ki RAM'in overclock ayarlarıyla uyuşmadığından bu hatayı veriyor. Güncel RAM'inize göre ayarları yapın.

RAM ayarları ile alakalı nasıl bir şey yapmam gerekiyor?
2 adet 8 GB 3200 MHz RAM var.
Birisi Crucial diğeri Corsair.

Ekranda zaten yazıyor alt+L tuşlarına basarak en son ki iyi biçimdeki ayara dönebilirsiniz diye. Onunlada olmazsa YouTube'dan iki farklı RAM için ayar nasıl yapılır diye bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı