Çözüldü Bilgisayar açılırken yüksek miktarda ses geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

H. Tuna

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Şimdi tam detaylarlıyla anlatıyorum lütfen okumadan cevaplamayın.
Bilgisayarımı 2-3 saat kapalı tuttup açtıktan sonra çok fazla miktarda bir ses geliyor ve nereden geldiğini anlamadım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Belki harddisktendir diye vidalarını sıkıladım harddiskin ama işe yaramadı.
Bilgisayarı açtıktan sonra ses gitsin diye birkaç kere hareket ettiriyorum işe yaramazsa bilgisayarı kapatıp açıyorum ama geçici bir çözüm olduğu belli.
Sorum şu sorun nerededir ve nasıl çözebilirim? Çok kafama takılıyor yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Fanları inaktif edip denedim ve ses gitti, ancak sesin hava sesi olamdığı belli yani diyeceğim o ki hava sesi değilmiş fandaki rulmanın sesiymiş yardımcı olmaya çalışan herkese telekkürler iyi ki harddisk falan sıkıntılı çıkmadı.
Bilgisayarımı 2-3 saat kapalı tuttup açtıktan sonra çok fazla miktarda bir ses geliyor ve nereden geldiğini anlamadım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bilgisayarı açtıktan sonra ses gitsin diye birkaç kere hareket ettiriyorum işe yaramazsa bilgisayarı kapatıp açıyorum ama geçici bir çözüm olduğu belli.
Sorum şu sorun nerededir ve nasıl çözebilirim? Çok kafama takılıyor yardımcı olursanız sevinirim.

Fanları tek tek durdurup dener misin?

Sorun sadece bilgisayar açılırken mi oluyor, yoksa Windows'u kullanırken de sürekli ses geliyor mu?

Kasanın önündeki fanlardan geliyor sanırım ses, bilgisayarı yükte kullanmadığınız zaman BIOS üzerinden fan hızını azaltabilirsiniz.

Sorun sadece bilgisayar açılırken mi oluyor, yoksa Windows'u kullanırken de sürekli ses geliyor mu?

Fanları tek tek durdurup dener misin?

Ben bile buradan anladım, kasanın önündeki fanlar yüksek hızda dönüyor, ses çıkarıyor.

Şimdi fan sesi normal olarak 0:06'ya kadar devam ediyor bilgisayarı aldığımdan beridir 0:06 kadarki ses neden fan değil? Bilgisayarı 2 kere sertçe vurduğumda ses azalıp artıyor fan sesi olduğunu düşünmüyorum lütfen başka fikirlerinizi yazınız.
Ayrıca sadece PC açılırken oluyor birkaç kere vurup kapatıp açınca düzeliyor ve ses çıkmıyor.

Şimdi fan sesi normal olarak 0:06'ya kadar devam ediyor bilgisayarı aldığımdan beridir 0:06 kadarki ses neden fan değil? Bilgisayarı 2 kere sertçe vurduğumda ses azalıp artıyor fan sesi olduğunu düşünmüyorum lütfen başka fikirlerinizi yazınız.
Ayrıca sadece PC açılırken oluyor birkaç kere vurup kapatıp açınca düzeliyor ve ses çıkmıyor.

Fan sesi, benim bilgisayarımda da vardı. Geçip gitti :)

Dostum bence fandan geliyor. Öyle ses nereden gelebilir başka? Bilgisayar açılırken çok ses gelmesi normal. Çünkü BIOS çalışırken fan hızı artar. Sanırım ısınıp kapanmaması veya yanmaması için. Bence çok kurcalama, çok kafana takılıyorsa götür bir bilgisayarcıya. İstersen fanları temizle.

Geri
Yukarı